Simon Reeve w Grecji i na Krecie

W 2016 roku w BBC wyemitowany zostanie kilkuodcinkowy serial podróżniczo-dokumentalny, który powinien wzbudzić zainteresowanie wśród wszystkich osób pasjonujących się starożytnością. Znany angielski podróżnik Simon Reeve odwiedzi kilka najsłynniejszych stanowisk archeologicznych znajdujących się w Grecji. Wśród pokazywanych miejsc znajdą się również najsłynniejsze kreteńskie wykopaliska, czyli ruiny minojskiego pałacu w Knossos. Produkcja ta będzie emitowana w dwóch seriach, przy czym pierwsza z nich powinna trafić na antenę już na początku przyszłego roku. Mamy nadzieję, że w miarę szybko serial ten będzie także mieć swoją premierę w polskich kanałach tematycznych BBC.

Serial BBC o najsłynniejszych wykopaliskach

Na razie serial ten znajduje się w fazie ostatecznych przygotowań. Uczyniony został jednak jeden z ważniejszych kroków, czyli uzyskana została zgoda Centralnej Rady Archeologicznej w Grecji na wykonywanie zdjęć na terenie wykopalisk. Decyzja ta ma szczególnie ważne znaczenie, gdyż urząd ten jest znany z tego, że niezbyt chętnie przychyla się  do tego typu próśb.

Simon Reeve to pisarz, podróżnik oraz swoisty awanturnik, który do tej pory odwiedził około 120 krajów. W czasie swoich podróży odwiedza on bardzo zróżnicowane miejsca, które niejednokrotnie, tak jak w przypadku wysypiska szkodliwych odpadów, ciężko uznać za miejsca typowe dla turysty. W swoich dokumentach stara się również pokazywać problemy lokalnych społeczności. Jest oficjalnym posiadaczem paszportu dyplomatycznego Somali, który został zakupiony przez niego w czasie odwiedzin w jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie, czyli w Mogadiszu. Jak widać to bardzo barwna postać, a opisywane wyżej historie to tylko kilka przykładów jego niezwykłych przygód.

My na pewno będziemy czekać na ten serial z niecierpliwością.

Piotrek,  data_2015-08-05 19:15:43 2015-08-05 19:15:43
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Jadwiga Kaszyca
Jadwiga Kaszyca
2015-08-05 18:45:28

Super bardzo lubię takie filmy!!!

2
 CRETE
CRETE
2015-08-05 18:48:17

To tak jak my :)

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10153081240977551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera