Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Program monitorowania jakości wody na greckich plażach

Greckie i kreteńskie plaże wciąż cieszą się niezwykłym uznaniem wśród turystów. Z pewnością są one jednym z najważniejszych elementów przyciągających każdego roku kolejne miliony turystów. O doskonałym przygotowaniu tamtejszych plaż niech świadczy choćby niezwykle duża liczba błękitnych flag przyznanych tego typu miejscom. W tym roku wyróżnienie to zostało uzyskało blisko 400 greckich plaż, przy czym około 100 z nich ulokowanych jest na Krecie. Lokalne społeczności oraz greckie władze zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest utrzymanie wysokiej jakości kąpielisk. Właśnie z tego względu już od 1988 roku na szeregu plaż uruchomiony został program monitorowania jakości wody. W czasie tegorocznego sezonu wakacyjnego, aż do końca października, systematycznemu badaniu będzie podlegać aż 157 kreteńskich plaż.

Plaża Triopetra

Od 2010 roku kąpieliska monitorowane są zgodnie z nową, zdecydowanie bardziej restrykcyjną, dyrektywą UE określającą przepisy związane z zarządzaniem jakością wody w kąpieliskach. Parametry wody określane są w ramach dwóch głównych kategorii uwzględniających zanieczyszczenia mikrobiologiczne (w tym występowanie bakterii grupy coli) oraz wizualny wygląd wody (w tym występowanie zanieczyszczeń pochodzących z substancji ropopochodnych, szkła czy też tworzyw sztucznych).

Warto podkreślić, że wdrożony w Grecji system monitorowania jest w pełni transparentny, a wyniki są udostępniane zarówno turystom, jak i wszelakim organizacjom. Każdego roku przygotowywany jest również raport zawierający szczegółowe wyniki przeprowadzonych badań, a także ewentualne zalecenia, których wdrożenie może spowodować poprawę jakości wody. Program ten finansowany jest z środków UE udostępnianych w ramach Programu Operacyjnego Środowisko i Zrównoważony Rozwój (Environment and Sustainable Development - EPPERAA).

Piotrek,  data_2015-05-26 19:00:00 2015-05-26 19:00:00
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Arturro Arturro Narturro
Arturro Arturro Narturro
2015-05-26 19:50:45

a ja tak Kocham Kretkę, że mam dupie badania i mogę być nawet na tych niebadanych a Port w Chani, działa na mnie jak magnes

 CRETE
CRETE
2015-05-26 20:17:03

A nas to cieszy że Kreteńczycy i Grecy dbają o swoje plaże i kąpieliska. Wiedzą że to jest turystyczny magnes, z którego mogą czerpać dochód. Ale nie tylko - od wieków Grekom morze także dostarcza jedzenie. Im czystsza woda, tym zdrowsze ryby i inne 'owoce' morza.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152934612657551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Grzegorz Filip: Ktoś sie doczytał co do możliwości przylotu z innych krajów dla obywateli Polski? mam lot 22 z Szwajcarii do ktorej lecę 17.
Gosia | crete.pl : Tak, na Krecie też rośnie liczba zachorowań. Nie tak drastycznie jak na przykład w Attyce ale jednak ostatnio codziennie pojawiają się nowe zachorowania. Czyli w porównaniu z lockdownem jest więcej zachorowań i są wykrywane kilkukrotnie częściej. Aktualnie na Krecie jest 33 aktywnych zachorowań i są one rozsiane po całej wyspie. (...)
gość kkckasia: W dzisiejszej prasie w Polsce przeczytałam, że w Grecji padł rekord zakażeń i są złe wieści dla turystów.... oczywiście w artykule piszą o Grecji jako całości, stąd moje pytanie - czy na Krecie coś się zmienia? czy przybyło zakażeń na wyspie?  pozdrawiam 
Patrycja Jurczyk: Zdążę do października?...
Kinga Lademann: I będzie chyba coraz trudniej ? Jeszcze chwila i będą dla nas zamykać granice.. Trzeba szybko walizki pakować
Anna Jerzmanowska: 
Anna Jerzmanowska: 
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera