Dorożki w Chanii - jak władze dbają o wizytówkę miasta

Przed rozpoczęciem każdego sezonu turystycznego władze miasta Chania oraz przedstawiciele stowarzyszeń zajmujących się ochroną zwierząt organizują cykliczne spotkania z właścicielami dorożek kursujących w rejonie Starego Miasta. Jedno z nich odbyło się w ostatni piątek w siedzibie kapitanatu portu. Głównym celem tych spotkań jest wypracowanie wspólnych zasad związanych z maksymalnym czasem pracy zwierząt, sposobu ich ochrony przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych (przede wszystkim gorąca) oraz należytej opieki weterynaryjnej, jakiej powinny podlegać.

Dorożki w Chanii

Na przestrzeni ostatnich kilku lat dorożki stojące w dawnym weneckim porcie w Chanii stały się jedną z bardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych atrakcji turystycznych tego miasta. W trakcie sezonu turystycznego uwieczniane są na setkach zdjęć, których znaczna część pojawia się następnie w internecie. Nie bez przesady można więc napisać, że dorożki te stały się jedną z ważniejszych współczesnych wizytówek Chanii.

O tym jak bardzo negatywny wpływ na wizerunek miasta mógłby mieć każdy przejaw złego traktowania zwierząt chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy spojrzeć na to jak silne i skrajne emocje budzą wozy konne wożące turystów do Morskiego Oka. Kilka negatywnych przykładów skrajnie złego traktowania koni, które zostały nagłośnione przez turystów oraz media wystarczyły, aby pojawiły się głosy o całkowitym zakazie tego typu działalności świadczonej przez lokalnych górali. Naszym zdaniem właśnie choćby z tego względu cykliczne spotkania z właścicielami dorożek mogą pozwolić na uniknięcie przyszłych problemów, a przede wszystkim poprawić los koni oraz ich warunki pracy.

Dorożki w Chanii

Miejmy nadzieję, że ta oraz inne tego typu kampanie wpłyną na zmianę sposobu traktowania zwierząt przez niektórych Kreteńczyków. Problem ten jest szczególnie wyraźny w mniej turystycznych rejonach wyspy, gdzie zwierzęta są traktowane w sposób bardziej użytkowy i przedmiotowy. Warto wspomnieć choćby o próbie wyeliminowania tak zwanych "beczkowych" psów. Już w 2009 roku pisaliśmy Wam o kampanii mającej na celu uporanie się z tym problemem. Niestety pomimo tego, że od daty publikacji tamtego newsa upłynęło już ponad 5 lat to wciąż jest to żywy problem. Jeden z ostatnich przykładów złego traktowania psów zarejestrowany został w rejonie Sitii, gdzie aresztowanych zostało dwóch mieszkańców oskarżonych o dręczenie zwierząt.

Gosia i Piotrek,  data_2015-04-26 20:29:30 2015-04-26 20:29:30
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Chaoswpodróży.blogspot.com
Chaoswpodróży.blogspot.com
2015-04-27 15:05:02

zdjęcia są, ale konie faktycznie wyglądały na wymęczone, więc dobrze, że jest taka inicjatywa- upał przecież doskwiera nie tylko ludziom. I osiołki na Santorini też pewnie by mogły mniej pracować.

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152877369757551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera