Czy będzie kontynuacja prywatyzacji regionalnych portów?

Po zeszłorocznych wyborach władze zwycięskiej Syrizy podjęły decyzję o wstrzymaniu wykonania wszelkich przetargów prywatyzacyjnych. Wiążące decyzje o ich dalszym losie miały być podjęte dopiero po wnikliwym przyjrzeniu się tym umowom oraz po podjęciu ewentualnego procesu ich renegocjacji. W gronie prywatyzowanego majątku znalazło się między innymi 14 regionalnych portów lotniczych, w tym również najbardziej nas interesujące lotnisko w Chanii. Obecnie po kilku miesiącach zawieszenia znów planowane jest wznowienie dalszych rozmów odnośnie ich losu.

Wedle umowy podpisanej jeszcze z poprzednim konserwatywnym rządem, niemiecki operator Fraport miał przejąć te lotniska za łączną kwotę ponad 1 200 mln €. Pierwotny harmonogram niedoszłej prywatyzacji przewidywał, że do 2016 firma ta przejmie grecką infrastrukturę. Obecnie jednak ciężko domniemywać odnośnie dotrzymania tych terminów lub wyznaczenia zupełnie nowych. Stefan Schulte, szef firmy Fraport, wyraźnie ucina wszelkie spekulacje na temat daty ewentualnej finalizacji poprzedniej umowy. W dosyć ogólnikowej wypowiedzi poinformował jednak, że najprawdopodoniej na przestrzeni najbliższych kilku tygodni wznowione zostaną rozmowy z greckim rządem.

To kolejny wyraźny sygnał, że obecna trudna sytuacja finansów publicznych będzie zmuszać lewicowego premiera Alexisa Tsiprasa do kolejnych ustępstw. Retoryka odrzucenia poprzedniej polityki oraz zapowiedź głębokich zmian w coraz większym stopniu okazują się tylko politycznymi obietnicami oraz hasłami "budującymi" przedwyborcze poparcie. Mimo wszystko będziemy trzymać kciuki za to, aby grecki rząd nie podejmował zbyt pochopnych decyzji związanych z kolejnymi prywatyzacjami. Sprzedaż wspólnego majątku, szczególnie tego mającego wpływ na dochody wielu mieszkańców, to zawsze bardzo trudna i ciężka do odwrócenia decyzja.

Piotrek,  data_2015-04-22 19:19:29 2015-04-22 19:19:29
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Krzysztof Sewiolo
Krzysztof Sewiolo
2015-04-22 21:15:54

Lotnisko w Chania to zawsze przygoda! Jak lądujesz to perspektywa wbicia w skały, a jak startujesz spadku do morza!!!!!

2
 CRETE
CRETE
2015-04-23 07:35:01

Co w takim razie powiesz na lotnisko w Kerkyrze na Korfu? :D

1
 Anna Lo
Anna Lo
2015-04-23 06:57:52

Dzięki ;-)

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152869387012551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera