Pierwsza edycja konkursu na najlepszą kreteńską oliwę

Kreteńskie produkty spożywcze, w szczególności oliwy oraz miody, są bardzo cenione na rynku europejskim oraz światowym. Potwierdzeniem tego jest to, że każdego roku zdobywają one dziesiątki nagród oraz wyróżnień przyznawanych im podczas różnego rodzaju konkursów, festiwali smaków oraz wystaw żywności. Na naszej stronie niejednokrotnie mieliście okazję przeczytać informacje o sukcesach odnoszonych przez kreteńskich producentów. W najbliższy weekend, w dniach 21-22 marca, odbędzie się wyjątkowy konkurs, w którym kreteńscy producenci oliwy na własnym podwórku będą walczyć o laur najlepszego. Jest to pierwsza edycja konkursu, którego finał odbędzie się w siedzibie Związku Spółdzielni Rolniczych Rethymno. Głównym organizatorem tej imprezy jest prężnie działająca organizacja "Partnerstwo rolno-spożywcze Krety", która powstała w 2011 roku.

Konkurs oliwy

Rywalizacja będzie z pewnością bardzo zacięta, więc organizatorzy będą musieli dołożyć wiele starań aby zachować pełną bezstronność. W skład jury degustatorów będą wchodzić koneserzy oliwy pochodzący z czterech prefektur Krety. Są to osoby legitymujące się doświadczeniem udziału w innych międzynarodowych konkursach oceny jakości oliwy. Przewodniczącą zespołu oceniającego będzie Pani Christopoulou Efi, przedstawiciel Grecji w Międzynarodowej Radzie Oliwy, a z zawodu chemik. Dyrektorem zawodów będzie Pani Germanaki Eleftheria, wybitna ekspertka oliwy, która obecnie zarządza laboratorium UACR.

Próbki oliwy będą przyjmowane jeszcze w dniu jutrzejszym. Ocenie będą podlegać jedynie oliwy wyprodukowane w tym roku na Krecie. Każdy z producentów będzie musiał dostarczyć odpowiednią ilość oliwy w opakowaniach nie mniejszych niż 500ml, które będą posiadać oznaczenie producenta oraz numer partii. Oczywiście na potrzeby samej oceny oliwa będzie umieszczana w "anonimowych" pojemnikach.

Jako wielbiciele oliwy z pewnością będziemy śledzić dalsze informacje na temat tego konkursu. Oczywiście gdy będą już znane ostateczne wyniki to postaramy się zmieścić stosowną informacje na naszej stronie.

Piotrek,  data_2015-03-17 19:43:19 2015-03-17 19:43:19
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Lucyna Barbara Wieczorek
Lucyna Barbara Wieczorek
2015-03-17 21:52:42

Olives and olive oil from Crete are the best in the world!

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10152795507372551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera