Booking.com

Ierapetra w Top 100 Green Holiday Destinations

data_2015-01-24 20:20:06 2015-01-24 20:20:06

Mimo nieustannie rosnącej popularności wypoczynku na Krecie niektóre rejony wyspy wciąż nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem dużych biur podróży. Mimo tego że takie zapomnienie w pewien sposób hamuje rozwój lokalnej branży turystycznej to jednak brak masowego napływu typowych urlopowiczów pozwala na wytyczenie trochę odmiennego sposobu na przyciągnięcie indywidualnych turystów. Jednym z takich rejonów Krety, który podąża nieco inną ścieżką rozwoju jest Ierapetra oraz pobliskie miejscowości znajdujące się w południowej części wschodniego krańca wyspy.

Ierapetra

Mimo tego że powoli miejsce to jest kolonizowane przez wielką turystykę i co za tym idzie pojawiają się zapowiedzi budowy kolejnych luksusowych hoteli, to jednak wciąż ten rejon Krety pozostaje wolny od wielkich wypoczynkowych kombinatów. Ten swego rodzaju zrównoważony rozwój turystyki został doceniony przez Global Sustainable Tourism Review (GSTR). W rankingu przygotowanym przez tę organizację Ierapetra znalazła się wśród 100 światowych najlepszych miejsc zielonego wakacyjnego wypoczynku w 2014 roku.

Wysoka ocena uzyskana w tym zestawieniu oraz wyróżnienie złotym medalem to wynik między innymi tego, że gmina jest zaangażowana w różnego rodzaju działania na rzecz ochrony środowiska. Warto wspomnieć choćby o takich projektach jak budowa sztucznego zbiornika w Bramiana, czy też ochrona unikalnych wydm na wyspie Chrysi. Lokalne władze kładą również duży nacisk na edukację ekologiczną, która prowadzona jest w ponad połowie szkolnych placówek.

Ierapetra plaża

Jedyna rzecz, która wedle GSTR wymaga wyraźnej poprawy to komunikacja, która w chwili obecnej jest zdecydowanie daleka od tego by można ja było nazwać zrównoważoną. Ulice zapchane prywatnymi samochodami to jednak bolączka większości miast na Krecie. Poprawa tego stanu to działania na kolejne nadchodzące lata.

Na koniec warto zauważyć, że w zestawieniu przygotowanym przez GSTR pojawiły się również dwa miejsca znajdujące się w Polsce: Biebrzański Park Narodowy oraz Bory Tucholskie.

Piotrek,  data_2015-01-24 20:20:06 2015-01-24 20:20:06
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera