Souda popularna wśród dużych wycieczkowców

data_2015-01-22 19:52:01 2015-01-22 19:52:01

Dzisiejszego dnia w lokalnych mediach pojawiała się informacja, że w okresie od maja do listopada 2015 roku do portu Souda znajdującego się niedaleko Chanii zawinie 68 dużych wycieczkowych statków. Jednostki te należą do pięciu dużych przedsiębiorstw zajmujących się organizowaniem luksusowych rejsów turystycznych. Według wstępnych wyliczeń zapowiedziana liczba rejsów, które zawiną do portu Souda jest równoznaczna z przybyciem około 90 tysięcy dodatkowych turystów, którzy zwiedzą ten rejon Krety.

Wycieczkowiec z firmy Aida Jeden z wycieczkowców firmy Aida Cruises, który w ubiegłych latach odbywał rejs na Kretę

Statki te należą do takich znanych przedsiębiorstw jak MSC Cruises, Crystal Cruises, Costa Cruises, Aida Cruises, czy też Princess Cruises. Jednostki jakie znajdują sie w posiadaniu tych firm to jedne z najnowocześniejszych i najbardziej luksusowych statków wycieczkowych. Warto wspomnieć, że w czasie całego 2014 roku do portu Souda zawinęło tylko 5 statków zabierających ponad 2 tysiące pasażerów. W tym roku ilość tego typu jednostek będzie ponad cztery razy większa.

Władze portu Chania zapowiadają, że będą czynić starania mające na celu promocję wypoczynku w zachodnim rejonie Krety, licząc tym samym na podtrzymanie tak dobrej passy na przestrzeni kolejnych lat.

Piotrek,  data_2015-01-22 19:52:01 2015-01-22 19:52:01
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera