Dlaczego turyści jeżdżą na Kretę?

data_2015-01-04 08:58:55 2015-01-04 08:58:55

Co prawda pogoda, jaka panuje obecnie na Krecie, jest zupełnie odmienna od tej panującej w sezonie letnim i raczej nie nastraja do myślenia o wakacjach, to jednak właśnie teraz zostały opublikowane wyniki ciekawej ankiety przeprowadzonej wśród turystów wypoczywających w ubiegłym roku na tej wyspie.

Dlaczego turyści jadą na Kretę

W 2014 roku wakacje na Krecie spędziło przeszło 3,5 miliona zagranicznych turystów. Do części osób, które wypoczywały w zachodnim rejonie wyspy, udało się dotrzeć ankieterom dwóch greckich organizacji. Celem badania zleconego przez Stowarzyszenie Hoteli w Chanii (Hotel Association Chania) oraz Śródziemnomorski Instytut Rolniczy w Chanii (Mediterranean Agronomic Institute of Chania), było znalezienie odpowiedzi na takie pytania jak choćby to dlaczego turyści wybierają Kretę, czy też w jaki sposób spędzają swoje wakacje.

Łącznie w badaniu wzięli udział turyści pochodzący z 25 różnych krajów. Jako główne atuty Krety, które zachęciły ich do przyjazdu, wskazane zostały: klimat, piękny naturalny krajobraz oraz doskonała kuchnia.

Dosyć ciekawie wyglądają odpowiedzi na pytanie o najczęstsze sposoby wydawania pieniędzy. Wyłączając opłaty związane z zakwaterowaniem oraz transportem, prawie 90%  turystów wskazało, że korzystało z tawern oraz restauracji. Ponad połowa osób deklarowała, że część  wakacyjnego budżetu została przeznaczona na zakup lokalnych produktów, wśród których najbardziej popularne były kreteńskie wina, sok pomarańczowy, oliwa z oliwek oraz miody.

Tylko 30% turystów odpowiedziało, że wśród ich wakacyjnych wydatków znalazły się te związane z opłatami za wycieczki. Jedynie co ósmy ankietowany deklarował, że wydał pieniądze na bilety wstępu do muzeów lub na teren wykopalisk archeologicznych. Co ciekawe równie małą popularnością (13%) cieszyły się wydatki związane z "nocnym życiem". No cóż (na szczęście) widać, że Kreta wciąż nie jest wyspą w rodzaju hiszpańskiej Ibizy.

Piotrek,  data_2015-01-04 08:58:55 2015-01-04 08:58:55
Średnia: 4.86
Liczba ocen: 7
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.86 na 5 (0) liczba ocen 7
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera