Sunnyclist, czyli ludzko-elektryczna hybryda

Sunnyclist to bardzo ciekawy kreteński startup zajmujący się opracowaniem koncepcji lekkiego pojazdu o napędzie elektrycznym. W chwili obecnej projekt ten znajduje się w fazie testów, jednak według wstępnych szacunków do 2015 roku wyprodukowanych zostanie pierwszych 100 egzemplarzy tego trójkołowca. Pan Tsikandylakis, pomysłodawca tego projektu przewiduje, że docelowo przy produkcji tych pojazdów znajdzie zatrudnienie około 350 osób. Oczywiście plany te w dużej mierze uzależnione są od zainteresowania tymi pojazdami oraz osiągnięciem planowanej produkcji 6 tysięcy pojazdów rocznie.

SunnyclistSunnyclist złapany przez nas w Agia Roumeli

Cena tego ciekawego pojazdu będzie oscylować w okolicach 7,5 tys €. Nie jest to mała kwota, jednak jak zapewnia producent, jego koszt powinien zwrócić się po około 3-4 latach niezmiernie taniej eksploatacji. Osobiście uważamy, że raczej mało prawdopodobne jest aby pojazdy te wzbudziły większe zainteresowanie samych kreteńczyków, z pewnością jednak Sunnyclist świetnie sprawdziłby się jako miejski turystyczny pojazd ułatwiający zwiedzanie kreteńskich miast oraz okolicznych atrakcji. Idealnym rozwiązaniem byłoby gdyby Sunnyclist oferowany był przez sieć łatwo dostępnych samoobsługowych wypożyczalni.

Niewielka szerokość oraz łatwość manewrowania (promień skrętu to tylko 3m) wręcz predysponują Sunnyclist do poruszania się w gąszczu wąskich uliczek kreteńskich miast. I co najważniejsze wszystko to jest możliwe bez warkotu silnika i emisji spalin. Z pewnością ostatnią z tych cech doceniliby również mieszkańcy turystycznych miejscowości, w których bardzo popularne jest wypożyczanie quadów napędzanych głośnymi dwusuwowymi silnikami.

Sunnyclist to w rzeczywistości pojazd hybrydowy łączący w sobie 3 źródła poruszającej go energii. Podstawę napędu stanowi silnik zasilany energią elektryczną zgromadzoną w akumulatorze o pojemności 4,8kWh. Zestaw ten pozwala na przejechanie około 70km z maksymalną szybkością 45km/h. W sprzyjających warunkach pogodowych, o co w sezonie wakacyjnym na Krecie nie trudno, uzyskiwany zasięg może być jednak dwukrotnie większy. Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki panelom słonecznym stanowiącym drugie źródło energii. Zainstalowane na dachu Sunnyclist generują około 3,5kWh energii dziennie, która pozwala na przejechanie kolejnych 70km. Jeśli taka ilość energii wciąż będzie zbyt mała to pojazd może być wspomagany siłą mięśni kierowcy oraz dwóch pasażerów. To trzecie osobiste źródło energii pozwala zwiększyć zasięg pojazdu do łącznych 200km. To już naprawdę całkiem niezły wynik, który z pewnością zadowoliłoby zdecydowaną większość turystów.

Piotrek,  data_2014-10-31 19:35:40 2014-10-31 19:35:40
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Może przynajmniej nauczą się trochę oszczędzać wodę - bo jak widzieliśmy jak leją hektolitrami chodniki przed domami to stwierdzaliśmy że woda w Grecji musi być bardzo tania i marnują ją w sposób tragiczny.
Gosia | crete.pl : Dzięki za spostrzegawczość :) Faktycznie nie uaktualniliśmy tej informacji.
gość Waldek: Bilet łączony uprawniający do wejścia na teren muzeum oraz na wykopaliska w maju 2023 to koszt” 20 € 
Zmiana klimatu W tym roku było bardzo mało opadów deszczu
Super miejsce piękne widoki
Ale super.
Polka na Kretowisku: Pogoda taka że nic tylko pić
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera