Światowy Dzień Turystyki na Krecie 2014

data_2014-09-24 19:18:37 2014-09-24 19:18:37

Obchody tegorocznego Światowego Dnia Turystyki na Krecie rozpoczynają się już jutro i zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Na kolejne cztery dni, od 25 do 28 września zapowiedziany został program różnorakich atrakcyjnych imprez oraz wystaw. Większość wydarzeń organizowanych jest w Heraklionie, a także w Hersonissos. Oficjalne rozpoczęcie obchodów Światowego Dnia Turystyki odbędzie się w Heraklionie w czwartek o godzinie 18.30 na placu św. Katarzyny.

Światowy Dzień Turystyki na Krecie

Każdego dnia możecie liczyć na bogaty repertuar koncertów oraz wystaw, które będą organizowane na terenie najważniejszych placów kreteńskiej stolicy. W dniach 27 i 28 września darmowe będzie zwiedzanie stanowisk archeologicznych oraz państwowych muzeów znajdujące się w regionie Heraklion. Dni Turystyki to również doskonała okazja do zapoznania się z kreteńskimi instytucjami oraz ich osiągnięciami. W tym roku szczególnie intensywnie swoje dokonania prezentują władze Portu Heraklion, które przygotowały wiele wystaw. Bardzo ciekawe zapowiada się również realizowany przez nich projekt nazwany "Nici Ariadny", w którym żółta linia poprowadzona ulicami Heraklionu wyznaczy trasę łączącą Plac Lwów z dworcem pasażerskim w porcie.

Naszą uwagę przykuła również ciekawa inicjatywa zorganizowana przez grupę kulturalno-edukacyjną AETOGIANNIS. Zapowiedzieli oni organizację cyklu imprez przybliżających tradycyjną sztukę, rzemiosło oraz kreteńską kulturę ludową. Jednym z elementów programu tej imprezy będzie konkurs kulinarny rozgrywany na placu Wolności. Wieczorami w ciągu kolejnych czterech dni tej imprezy uczestnicy będą rywalizować w kuchennych wyzwaniach podzielonych na różne kategorie. W czwartek rywalizacja będzie obejmować przygotowanie dań pieczonych w piekarniku. W piątek tematem przewodnim będą przysmaki smażone na patelni. Ostatnie dwa dni przeznaczone są na walkę o laur najlepszych gotowanych dań oraz tradycyjnych greckich słodyczy. Aż żałujemy, że nas tam nie będzie, gdyż jak wiecie uwielbiamy grecką kuchnię, a możliwość gotowania ramię w ramię z Kreteńczykami byłaby bardzo inspirująca.

Muzeum Archeologiczne w HeraklionieW dniach 27 i 28 września zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Heraklionie będzie darmowe

Pełna lista wszystkich imprez składających się na obchody Światowego Dnia Turystyki jest tak długa, że nie podejmujemy się opisywania wszystkiego i po szczegółowe informacje odsyłamy Was do dokumentu przygotowanego przez lokalne władze: http://www.crete.gov.gr/attachments/article/7122/PROGRAMME-%20ENGLISH.doc

Organizatorzy postarali się również o jak największe ułatwienia dla osób chcących uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Turystyki. Od 25 do 27 września osoby przyjeżdżające do Heraklionu będą mogły liczyć na możliwość darmowego parkowania w porcie.  28 września  - ostatniego dnia obchodów tego święta, parkowanie samochodu będzie bezpłatne w całym mieście, podobnie jak w każdą niedzielę.

Na koniec chcielibyśmy przypomnieć Wam historię tego święta. Jego początki sięgają 1979 roku kiedy 27 września został ustanowiony przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (United Nations World Tourism Organization – UNWTO) jako Światowy Dzień Turystyki. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki oraz jej wpływu na społeczne, kulturowe i ekonomiczne wartości na całym świecie. Główne tegoroczne obchody odbędą się w Meksyku pod hasłem przewodnim „Turystyka a rozwój społeczności”.

Gosia i Piotrek,  data_2014-09-24 19:18:37 2014-09-24 19:18:37
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

To dobra prognoza dla polskich rolników...ceny rzepaku pójdą w górę. Tak szczerze to nie lubię smaku oliwy, wolę oleje - rzepakowy, słonecznikowy
Jakich obszarach? Przecież Kreta to w większości łyse góry a na wąskich pasemkach wybrzeża niewiele jest upraw
gość dodekanezowiec: """Najmniejsze straty zanotowali rolnicy ekologiczni""" Najmniejsze straty może dlatego że produkują mniej i mają większe marże.   
Niestety jest masakra , u wszystkich moich partnerów w całej Grecji jest podobnie, część nie ma w ogóle oliwy spełniającej kryterium jakości. Ceny tydzień w tydzień lecą w górę. Najmniejsze straty zanotowali rolnicy ekologiczni.
Kreta ponosi jedną z najdotkliwszych „cen” szybkich zmian klimatu
Życie. Wszystko się kiedyś kończy.
gość PiotrWie : Nie jest to niemożliwe, po kilku pożarach moi sąsiedzi odzwyczaili się od wypalania traw więc i Grecy mogą się odzwyczaić od marnowania wody
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera