Ostatnie miesiące działalności Aegean Airlines?

data_2010-02-22 20:41:06 2010-02-22 20:41:06

Logo Aegean Airlines i Olympic AirJak donosi Capital.gr w dniu wczorajszym główni akcjonariusze lini lotniczych Aegean Airlines oraz Olympic Air ogłosili, że osiągnęli porozumienie odnośnie utworzenia nowej wspólnej spółki, która będzie notowana na Ateńskiej Giełdzie. Nowa spółka będzie działać pod szyldem Olympic Air. Niestety jest równoznaczne z tym, że marka linii lotniczych Aegean Airlines zniknie z greckiego nieba wraz zakończeniem niezbędnych przemian i okresu dostosowawczego. Umowa fuzji obu spółek podlega jeszcze zatwierdzeniu przez Europejska Komisję Konkurencji.

Warunki umowy przewidują, że główny akcjonariusz Aegean Airlines (Vassilakis Group) oraz właściciel Olympic Air (Marfin Investment Group - MIG) będą posiadać równe udziały w nowej połączonej spółce. Jak zauważyli właściciel linii Egejskich Th. Vassilakis oraz prezes Olympic Air. A. Vgenopoulos decyzja o połączeniu obu linii lotniczych wynikała z tego, że wysoka konkurencja na rynku Unii Europejskiej wymaga osiągnięcia jak największej niezależności w obsłudze potrzeb ruchu turystycznego Grecji a także  zwiększenia liczby oferowanych połączeń. Podjete kroki zapewnią długoterminowy rozwój, wysoką rentowność obu linii lotniczych oraz ochronę poziomu zatrudnienia.

Samlot Avro Rj-100 w barwach Aegean Airlines

Samolot Avro Rj-100 w barwach lini lotniczych Aegean Airlines

Zmiana ta powinna być również zauważona przez polskich turystów, gdyż w ostatnich latach linia lotnicza Aegean Airlines obsługiwała część czarterów latających z naszych lotnisk do miast Krety w tym szczególnie popularne połączenia z Warszawy do Heraklionu oraz z Katowic do Chanią. Pozostaje mieć nadzieję, że bardzo dobra opinia jaką cechowały się te linie lotnicze nie zostanie zepsuta przez nowo utworzoną spółkę.

Piotrek,  data_2010-02-22 20:41:06 2010-02-22 20:41:06
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Dokładnie tak właśnie spędzam kwietniowy urlop na Krecie i jest cudnie
https://youtu.be/nkUFqIvmrEE?si=fiJ2H8A7GvPCG44Y ❤️
gość PiotrWie: Od kilkunastu lat unikamy czerwca, lipca i sierpnia, ale jak zrobi się to popularne to chyba przestawimy się na kwiecień i październik 
gość dodekanezowiec: W Grecji (a mam tu na myśli swoje ulubione wyspy czyli Kos, Kreta, Rodos) jednak bym preferował sezon (15 czerwca - 15 września). (...)
Kto by się spodziewał, że zmiana klimatu na coś się przyda?
Gosia | crete.pl : Bardzo się cieszymy :) Sami też mamy często takie spostrzeżenia w tawernach :D
Czerwiec to wg mnie najlepszy czas na wakacje np. w Grecji czy Chorwacji. Ze względu na bombelki, staramy się wyjeżdżać w ostatnim tygodniu czerwca. Choć byłem na Krecie w 2021r. w drugim tygodniu lipca to pogoda była idealna, a spotkałem naszych rodaków, którzy będąc w czerwcu mieli wówczas straszne upały.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera