Street Painting and Run Matala!

data_2014-06-13 19:27:20 2014-06-13 19:27:20

Od 20 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja plażowego festiwalu w Matali. Chociaż to dopiero czwarta odsłona tej imprezy to śmiało można stwierdzić, że już na trwale wpisała sie ona w letni kalendarz wydarzeń organizowanych na Krecie. Główną atrakcją Matala Beach Festival są koncerty muzyki, które tematycznie nawiązują do subkultury hippisów oraz sławnego festiwalu w Woodstock. Nie są to jednak jedyne atrakcje Matala Beach Festival, gdyż na całą tę imprezę składa również szereg innych mniejszych imprez, które są organizowane są w dniach poprzedzających. Już w najbliższą niedzielę (15 czerwca) na ulicach Matali odbędzie się Street Painting oraz bieg Run Matala!

Matala Street Painting

Ze względu na południowe upały, obie imprezy rozpoczynają się dosyć wcześnie, bo już o godzinie 9.30. Jeśli koniecznie chcecie uczestniczyć w jednej z nich to najlepszym rozwiązaniem będzie rezerwacja noclegu, lub też przyjazd dzień wcześniej z własnym namiotem.

Street Painting to uliczny happening, w którym artyści oraz zupełni amatorzy, zamienią główne ulice Matali w wielokolorową wstęgę pokrytą dziesiątkami rysunków, które nawiązują do tematyki festiwalu. Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć ubiegłoroczne prace, które zostały wykonane w czasie tej imprezy.


Tegoroczną nowością jest Matala Run! - czyli bieg rozgrywany na dystansie 11km. Zawodnicy uczestniczący w tej imprezie, będą na rywalizować ze sobą na trasie, która rozpoczyna się przy wykopaliskach w Fajstos oraz kończy w Matali. Dla nieco mniej wysportowanych osób przygotowano zdecydowanie lżejszy bieg Run for Fun, którego dystans tworzy 3,5 kilometrowa trasa.

Piotrek,  data_2014-06-13 19:27:20 2014-06-13 19:27:20
Średnia: 0
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Czas na Grecję  Ale to chyba nie dotyczy regularnych rejsów promami jak np Blue Star Ferries? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji
Christian Arnidis - Moja Grecja  Dla wysp dobrze, bo tłumy z wycieczkowców odstraszają turystów, którzy pojechali na wakacje. Nie zostawiają grosza, a robią tłok. Wiele osób rezygnuje z wycieczki na Santorini, bo wyspa jest zapchana przez gości z wielkich wycieczkowców.
 A co na lotniskach ?
gość PiotrWie  Nie niestety a na szczęście bo by tłumy były cały rok. My byliśmy na Cykladach od 10 kwietnia do 4 czerwca na koniec maja wyraźnie zaczęło ludzi przybywać. Pojedziemy z powrotem we wrześniu - jako emeryci mamy czas. Tym razem chcemy jechać samochodem - porównanie kosztów samolot+ wypożyczenie samochodu vs dojazd samochodem do miesiąca jest na korzyść pierwszej wersji, potem - już drugiej. (...)
 Samolot tanich linii, samochód z greckiej wypożyczalni, kwatery wynajęte od lokalsów, wszelkie wycieczki samodzielnie wymyślone i zorganizowane. Unikamy wszelkiej maści pośredników. Wyjazdy nigdy w sezonie. Nawet nie chodzi o oszczędności, tak nam pasuje. W tawernach za to nie oszczędzamy ani trochę. A w temacie wejściówek do "atrakcji", to bardzo wybiórczo traktuję temat. (...)
 Turysta zmieni kierunek, zarobi Turek
 Ceny wejściówek mocno podrożały w tym roku, znieśli wiele zniżek (choćby bilet combo w Atenach). Cóż nie każdy zapłaci 10 czy 20 EUR za wejściówkę, która rok temu kosztowala 3-8eur. Różnica mocno odczuwalna, zwłaszcza przy rodzinnym zwiedzaniu.
CRETE Copyright © 2009-25 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera