Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Ulubione kreteńskie produkty

W sierpniu ubiegłego roku na terenie Chanii przeprowadzono badanie konsumenckie w imieniu Izby Przemysłowo-Handlowej. Przepytano 500 respondentów z czego 30% stanowili zagraniczni turyści, zaś pozostałą część Grecy. Badani mieli możliwość wielokrotnego wyboru. Wyniki tych badań opublikowano niedawno i znajdziecie je poniżej.
Przedmiotem ankiety były produkty kreteńskie oraz adekwatność ich cen. Respondentów pytano o to jakie spożywcze produkty z tego rejonu Grecji chcieliby widzieć na półkach supermarketów w miejscu zamieszkania.

Stragany w Rethymnonie

Blisko 66% badanych osób chciałoby na sklepowych półkach widzieć kreteńskie miody, ponad 43% wskazało na zioła, 41% na oliwę z oliwek, a 33% na raki. Pozostałe produkty, na które głosowały przepytane osoby, to nabiał (blisko 32%), wino (28%), słodycze (ponad 22%), soki  (14,1%).
Z cen produktów kreteńskich bardzo zadowolona była aż połowa badanych, zaś blisko 40% osób uznało je za satysfakcjonujące. Zaledwie 11,2% badanych uznało je za zbyt wysokie.

Bardzo dobre wyniki tego badania pozwalają prognozować, że produkty kreteńskie pojawią się niebawem na marketowych półkach nie tylko poza Kretą, ale i poza granicami Grecji. Nie jest to pierwszy sygnał doceniania wysokiej jakości kreteńskich produktów spożywczych przez konsumentów. Ostatnio czytaliśmy opinie, że eksport żywności może stać się siłą napędową przy wychodzeniu Grecji z kryzysu.

A jakie produkty z Krety Wy chcielibyście zobaczyć na półkach w lokalnych sklepach?

Gosia,  data_2014-06-09 20:11:01 2014-06-09 20:11:01
Średnia: 4.75
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.75 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Radek Radziszewski: Byliśmy od 3 lipca do 13 lipca. Ciepło tanio pusto. Na Krecie byłem chyba po raz 10 i w tym roku najlepiej było
Marcin Greszkiewicz: tylko kolo 5tys wlochow? w Falasarnie to prawie tylko wlosi i polacy byli
Adam Wyspiański : Jacek Gola - Czy wystarczył jeden kod QR dla całej rodziny??? Ja mam wylot z Wrocławia jak Wy 14.08. Lecę z żoną i z dwójką dzieci. (...)
Rita Zalińska: Jesteśmy teraz w Sougii. Zauważalne jest, że spora większość turystów to Grecy, czyli turystyka wewnętrzna. Spokojnie można przyjeżdżać, jest bezpiecznie i spokojnie.
Kinga Dąbrowska-Mielczarek: moja ukochana Kreta
Roy Feuillade: My favourite airport
Anna Baranek: Ciekawe jak Chania
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera