Ogólnogrecka sieć Wi-Fi

Michalis Chrisochoides (Μιχάλης Χρυσοχοΐδης), grecki minister Transportu i Infrastruktury zapowiedział realizacje kolejnego dużego ogólnokrajowego projektu. Nowo realizowane przedsięwzięcie ma zapewnić większości Grekom dostęp do bezpłatnego internetu, którego sygnał będzie przesyłany za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Projekt ten został zapowiedziany w listopadzie ubiegłego roku przez premiera Antoniego Samarasa. Zgodnie z terminarzem wykonania, już w listopadzie tego roku znaczna część obywateli Grecji powinna uzyskać możliwość dostępu do bezpłatnego internetu. Obecnie przedsięwzięcie to jest w fazie konsultacji społecznych, w trakcie których rozstrzygnięte zostanie umiejscowienie punktów dostępowych.

Wi-Fi w Grecji

W pierwszym etapie zbudowana infrastruktura obejmie zasięgiem ogólnodostępne mijesca publiczne znajdujące się na terenie 302 gmin (na 325 wszystkich greckich gmin). Projekt ten nie obejmie części gmin miejskich (np. Aten), na terenie których już w chwili obecnej rozwijane są ogólnodostepne sieci Wi-Fi. Około stu punktów hotspot będzie znajdować się na terenie około ważniejszych stanowisk archeologicznych oraz  muzeów. Dostęp do darmowego internetu będzie także zapewniony w obszarze 200 portów, przystani i marin. Łącznie ukończone przedsiewzięcie obejmie dostępem do internetu około cztery tysiące miejsc.

W kolejnych etapach realizacji tego projektu zasięgiem sygnału mają być objęte bardziej rozległe obszary w tym również szpitale i uniwersytety. Według planów dostęp do sieci WiFi będzie również możliwy w środkach komunikacji zbiorowej. Pełna realizacja projektu przewidziana jest na koniec 2014 roku, a łączny koszt budowy infrastruktury wyniesie około 15mln €. Kwota ta zapewni również finansowanie i eksploatację sieci do końca października 2015 roku. Mamy nadzieję, że po tym terminie w dziurawym greckim budżecie znajdą się fundusze wystarczające na opłacenie dalszej eksploatacji powstałej sieci darmowych punktów dostępowych.

Na koniec proponujemy Wam zapoznać się ze specyfikacją punktów dostępowych:

 

Piotrek,  data_2014-03-26 19:00:12 2014-03-26 19:00:12
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera