Grecja turystycznym hitem w Berlinie

Zakończone właśnie Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie (ITB) pokazały, że zdecydowana zmiana sposobu prowadzenia kampanii reklamowych promujących wypoczynek w Grecji oraz walka ze stereotypowym postrzeganiem tego kraju jako państwa pogrążonego w kryzysie, zaczyna przynosić  wymierne korzyści. Mimo tego, że Meksyk był honorowym gościem tej imprezy, to jednak właśnie Grecja oraz jej wyspy, mogą świętować największy sukces. Po ostatnich kilku latach słabnącego zainteresowania ze strony niemieckich turystów, Grecja znów staje się jednym z popularniejszych miejsc wypoczynku.

ITB Berlin - Crete

Biuro podróży TUI przyznaje, że w tym roku odnotowało blisko 30% wzrost wczesnej sprzedaży wakacji w Grecji w stosunku do lat ubiegłych. Podobnymi wzrostami mogą pochwalić się również inne niemieckie biura podróży. Dieter Tsimpel dyrektor generalny grupy Alltours planuje, że ilość turystów, których jego przedsiębiorstwo wyśle na wakacje w Grecji zwiększy się o około 50 tysięcy i osiągnie poziom 200 tysięcy osób.

Ten sukces to nie tylko efekt przemyślanej kampanii marketingowej, ale również wynik coraz szybszego dostosowywania się oferty greckich hoteli do wymagań stawianych przez niemieckich turystów. Niestety jak zauważają touroperatorzy za tymi zmianami nie zawsze nadąża rozbudowa pozostałej infrastruktury. Jednym z problemów wykazywanych przez przedstawicieli niemieckich biur podróży jest brak nowoczesnych lotnisk umiejscowionych w bliskim sąsiedztwie turystycznych rejonów Grecji.

Piotrek,  data_2014-03-10 19:12:02 2014-03-10 19:12:02
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera