Rada Miasta Chania przeciwna prywatyzacji lotniska

data_2014-03-01 18:23:20 2014-03-01 18:23:20

Rada Miasta Chania wyraziła zdecydowany sprzeciw w stosunku do zapowiedzi prywatyzacji portu lotniczego im. Ioannisa Daskalogiannisa. W uchwale jak została podjęta 27 lutego wskazano, że prywatyzacja ta może mieć negatywny wpływ na perspektywy wzrostu gospodarczego Krety. Rada wskazała również, że wejście ewentualnego prywatnego inwestora raczej nie wpłynie na poprawę jakości oferowanych usług, a z pewnością spowoduje wzrost opłat lotniskowych. Taka sytuacja będzie mieć bezpośrednie przełożenie na wzrost cen biletów, co może wpłynąć na zahamowanie rozwoju turystyki indywidualnej. Oczywiście w uchwale pojawiła się również kwestia ewentualnej redukcji zatrudnienia.

Widok na pasy startowe

Ciężko rozstrzygać czy prywatyzacja portu lotniczego w Chanii to słuszna decyzja. Zadziwiające jest jednak to, że jeszcze w ubiegłym roku w greckich mediach pojawiały się informacje o rychłym rozpoczęciu przebudowy tego lotniska, co miałoby dostosować ten port do obecnych potrzeb. Zwiększenie opłat lotniskowych na pewno miałoby negatywny wpływ na atrakcyjność tego regionu w oczach turystów. W Polsce (podobnie jak w innych krajach) łatwo zaobserwować swego rodzaju boom oraz modę na samodzielną organizacje wypoczynku. Duży wpływ miała na to coraz gęstsza sieć połączeń oferowanych przez tanich przewoźników. Większy wzrost opłat lotniskowych może zmniejszyć atrakcyjność organizowania takiego wypoczynku. Warto również zauważyć, że indywidualni turyści mają zdecydowanie większy wpływ na lokalną gospodarkę, niż turyści przebywający w kombinatach All Inclusive.

Piotrek,  data_2014-03-01 18:23:20 2014-03-01 18:23:20
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Rok temu byłam w czerwcu, południu wyspy wypalone, silny gorący wiatr powodujący burze piaskową. Podziwiam ludzi tam mieszkających, duży szacunek. Ja bym nie dała rady tam żyć
gość Alicja rainka : A jaki to Grek użyje masła, oliwa i jeszcze raz oliwa.Zadnego masła. 1199
Będzie się jarać to na bank
Mam ogromny sentyment do Krety i jego mieszkańców. Zawsze cudowne wakacje :) jednak po tygodniu w maju horror. Ogromne temperatury, zimne morze i baseny.
Ciekawi mnie, skąd Kretenczycy mają slodką wodę? Czy są tu jakies zrodla gruntowe? Własciciel naszego miejsca urlopowego pobytu nie wiedzial, ale mowil, że deszcz tej zimy padal dwa razy.
Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera