Rada Miasta Chania przeciwna prywatyzacji lotniska

Rada Miasta Chania wyraziła zdecydowany sprzeciw w stosunku do zapowiedzi prywatyzacji portu lotniczego im. Ioannisa Daskalogiannisa. W uchwale jak została podjęta 27 lutego wskazano, że prywatyzacja ta może mieć negatywny wpływ na perspektywy wzrostu gospodarczego Krety. Rada wskazała również, że wejście ewentualnego prywatnego inwestora raczej nie wpłynie na poprawę jakości oferowanych usług, a z pewnością spowoduje wzrost opłat lotniskowych. Taka sytuacja będzie mieć bezpośrednie przełożenie na wzrost cen biletów, co może wpłynąć na zahamowanie rozwoju turystyki indywidualnej. Oczywiście w uchwale pojawiła się również kwestia ewentualnej redukcji zatrudnienia.

Widok na pasy startowe

Ciężko rozstrzygać czy prywatyzacja portu lotniczego w Chanii to słuszna decyzja. Zadziwiające jest jednak to, że jeszcze w ubiegłym roku w greckich mediach pojawiały się informacje o rychłym rozpoczęciu przebudowy tego lotniska, co miałoby dostosować ten port do obecnych potrzeb. Zwiększenie opłat lotniskowych na pewno miałoby negatywny wpływ na atrakcyjność tego regionu w oczach turystów. W Polsce (podobnie jak w innych krajach) łatwo zaobserwować swego rodzaju boom oraz modę na samodzielną organizacje wypoczynku. Duży wpływ miała na to coraz gęstsza sieć połączeń oferowanych przez tanich przewoźników. Większy wzrost opłat lotniskowych może zmniejszyć atrakcyjność organizowania takiego wypoczynku. Warto również zauważyć, że indywidualni turyści mają zdecydowanie większy wpływ na lokalną gospodarkę, niż turyści przebywający w kombinatach All Inclusive.

Piotrek,  data_2014-03-01 18:23:20 2014-03-01 18:23:20
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera