Aloes coraz popularniejszy na Krecie

data_2014-02-26 08:09:57 2014-02-26 08:09:57

Przeglądając asortyment kreteńskich sklepów oferujących lokalne produkty kosmetyczne daje się zauważyć coraz większą popularność wyrobów zawierających wyciąg z aloesu. W tej chwili trudno będzie znaleźć sklep, w którym obok tradycyjnych kosmetyków wykonanych z oliwy nie znalazłyby się takie zawierające aloes. Na przestrzeni ostatnich kilku lat produkty te wyraźnie zwiększyły swój udział na rynku wyrobów nabywanych przez turystów. Popularność ta przekłada się również na znaczne zwiększenie powierzchni upraw aloesu, który w tej chwili stanowi źródło dochodu dla ponad 300 plantatorów. Od kilku lat produkcja liści aloesu ulega wyraźnemu zwiększeniu i w chwili obecnej szacowana jest na około 300-500 ton, co pozwala uzyskać około 200-350 ton wyciągu rocznie.

Aloe Vera

W związku z coraz większą popularności uprawy tej rośliny, plantatorzy postanowili utworzyć Kreteńskie Zrzeszenie Farmerów Organicznego Aloesu (παγκρήτιος σύλλογος Βιοκαλλιεργητών Αλόης Βέρα). W ostatnich dniach odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków,  na którym wybrane zostały władze tej organizacji. Prezesem został Alekos Katsougkris, a zastępcą Harris Haronitis. Głównym zadaniem zrzeszenia jest udzielanie informacji nowym plantatorem. W dalekosiężnych planach plantatorzy chcieliby utworzyć na Krecie zakład zajmujący się przetwarzaniem produkowanych liści aloesu.

Ze swojej strony mamy nadzieję, że duża zyskowność produkcji tej rośliny, nie skłoni kreteńskich rolników do porzucenia upraw charakterystycznych dla tej wyspy. Warto wspomnieć również, że niektóre z kosmetyków są dostępne także w Polsce. Produkty marki Olivaloe możecie kupić w internetowym sklepie kreta24.pl:
http://www.kreta24.pl/pl/c/Olivaloe-kosmetyki-naturalne/2

Piotrek,  data_2014-02-26 08:09:57 2014-02-26 08:09:57
Średnia: 2.25
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 2.25 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera