Fala upałów dotarła nad Kretę - Samaria zamknięta przez trzy dni

data_2024-06-11 20:14:20 2024-06-11 20:14:20

Zgodnie z zapowiedziami fala upałów napłynęła nad Kretę. Dzisiaj maksymalna temperatura w rejonie Chanii przekroczyła 39 stopni. 14 z 67 stacji pogodowych rozmieszczonych na wyspie pokazywało dzisiaj temperaturę powyżej 37 stopni. W środę 12 czerwca i czwartek 13 czerwca ma być jeszcze goręcej. Spodziewane lokalnie maksymalne wartości temperatury wyniosą od 40 do 42 stopni Celsjusza, natomiast minimalne od 27 do 29 stopni Celsjusza.
W oparciu o powyższe prognozy podjęto decyzję o zamknięciu dla odwiedzających szlaku wiodącego przez wąwóz Samaria na 3 dni.

Muł na szlaku w SamariiMuły w Samarii pomagają w transporcie rannych i różnych przedmiotów

Wąwóz będzie zamknięty od środy 12 czerwca do piątku 14 czerwca włącznie. Nieczynne będą obywa wejścia, zarówno od strony Xyloskalo, jak i południowe wejście od strony Agia Roumeli. Organizacja ds. Środowiska Naturalnego i Zmian Klimatu, która podjęła tę decyzję argumentuje ją nie tylko potrzebą ochrony gości oraz pracowników wąwozu przed skutkami upału. Organizacja bierze również pod uwagę konieczność ochrony mułów i koni pracujących w wąwozie. Zwierzęta te nie tylko pomagają w transporcie rannych i poszkodowanych osób z terenu wąwozu, ale także są wykorzystywane do przenoszenia różnych przedmiotów. Tym bardziej cieszy nas ta argumentacja i dostrzeżenie potrzeby ochrony ich zdrowia.

Niestety fala upałów zwiększa również ryzyko wystąpienia pożarów na wyspie. Jutro na całej Krecie będzie obowiązywać 3. stopień zagrożenia pożarowego.

Zagrożenie pożarowe

Gosia,  data_2024-06-11 20:14:20 2024-06-11 20:14:20
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/854484403392492

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
 

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Nawet nie wiem jak to skomentować. Sam dzięki pomocy przyjaciół z wielkim trudem tam dotarłem i wróciłem na statek. Gdybym wiedział, że tam na Balos są takie problemy z wejściem na ląd, to nigdy bym się nie zdecydował. Koszt tej wyprawy też nie jest mały. Zraziłem sie bardzo do Krety. Wybierajcie Elafonisi. Tam jest cywilizowane przejście, dojazd.
A czym władze tłumaczyły taki zakaz? Bo to totalny nonsens... Rozumiem żeby był zakaz że tak powiem od czoła laguny ale większe statki i tak podpływały "od tyłu" i tam wysadzały ludzi (chyba że się coś zmieniło) i żadnego zagrożenia nie było dla nikogo i niczego....
Bardzo dobrze. Byliśmy w tym roku świadkami wielu przykrych zdarzeń przy schodzeniu na ląd::stłuczone kolana, skręcone kostki itp.
gość dodekanezowiec: Lubię wyspy greckie za wiatr. Uważam pod tym względem - choć bardziej Rodos i Kos - za przypominające nieco Wyspy Kanaryjskie. Różnicę widać nawet jak się popłynie z Kos do Bodrum czy z Rodos do Marmaris.  Piszę natomiast o tym, że mimo wysokich temperatur łatwiej się je znosi jak jest wiaterek. Alanya czy Cypr to duchota przy wyspach greckich.   Zmiany klimatu są, np. w Heraklionie średnia roczna bywała w XX w. (...)
Gosia | crete.pl : Tak, to prawda. 
gość Tomek: czy to prawda że statki wycieczkowe desantują turystów  prosto do wody ?  w sumie też jakaś atrakcja. ;)  
Dommage on a raté cette festivité......
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera