Rekordowo ciepła zima w Grecji

data_2024-03-03 20:08:52 2024-03-03 20:08:52

Wstępne dane europejskiego programu Copernicus wskazują na to, że zima 2023-24 była najcieplejszą w historii pomiarów prowadzonych w Grecji. Co ważne zima ta charakteryzowała się nie tylko ponadprzeciętnymi średnimi temperaturami, ale przede wszystkim bardzo długimi okresami wysokich wartości temperatury. Niestety wiele wskazuje, że trend rosnącej temperatury utrzyma się w kolejnych latach. Od 1960 roku średnia temperatura w zimie w Grecji wzrosła o 1,8ºC.

Parasol plażowy na Krecie

Poniżej w dalszej części artykułu możecie zobaczyć wykres średniej zimowej maksymalnej temperatury w Grecji w okresie od 1960 roku. Pomiary dotyczyły trzech miesięcy: grudnia, tycznia oraz lutego. Tym na co warto zwrócić uwagę to fakt, że na przestrzeni ostatnich 10 lat aż 6 zim należało do grona 10 najcieplejszych w Grecji. Poprzedni rekordowy odczyt, który został obecnie zdetronizowany, zarejestrowany był na przełomie roku 2015-16.

Średnie najwyższe temperatury w Grecji w zimieŚrednie najwyższe temperatury w Grecji w zimie - źródło: www.haniotika-nea.gr

Gosia i Piotrek,  data_2024-03-03 20:08:52 2024-03-03 20:08:52
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2024-03-03 22:44:54

Witam Państwa, w nowym roku pragnę poinformować, że skorzystałem z pomocy finansowej banku BNP Paribas, francuskiego banku, który we współpracy z Banco Pichincha z Ekwadoru jest bardzo poważnym, uczciwym i bardzo rzetelnym bankiem Bank. . . Sugeruję abyś i Ty przyszedł i skorzystał z tej oferty finansowej. Jeśli naprawdę jesteś zainteresowany tą ofertą finansową, powinieneś spróbować wysłać swój numer WhatsApp, abym mógł połączyć Cię z dyrektorem generalnym banku lub napisać do dyrektora generalnego banku na jego WhatsApp +22990828315. Bardzo dziękuję. Za zrozumienie, niech dobry Pan błogosławi.

2024-03-04 17:50:06

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/792290746278525

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Szkoda. Ale wiadomo, gdzie człowiek tam szkody. Na szczęście miałem przyjemność plażować na wyspie. Jest mega pięknie. Plaże zwłaszcza Golden beach zostaje na zawsze w pamięci.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera