Booking.com

Kreta wśród najlepszych kierunków podróży w 2024 roku

data_2024-01-14 19:14:51 2024-01-14 19:14:51

TripAdvisor zaliczany jest do grona największych i najbardziej znanych serwisów turystycznych. Jak co roku w styczniu publikowane są wyniki rankingu Travelers' Choice Awards Best of the Best, który jest pewnego rodzaju wskaźnikiem trendów turystycznych na nadchodzący sezon.

TripAdvisor2024

W tym roku kierunki wybierane przez podróżnych obejmują 7 list: najpopularniejsze kierunki, kierunki zyskujące popularność, miejsca związane z przyrodą, kierunki gastronomiczne, miejsca związane z kulturą, miejsca na miesiąc miodowy i kierunki zgodne ze zrównoważonym rozwojem.

Grecja w tym roku jest obecna na listach najlepszych miejsc docelowych, kulinarnych oraz kulturalnych, a także najlepszych miejsc na miesiąc miodowy.

Kreta wśród najlepszych kierunków podróży w 2024 r

Najważniejszy ranking tegorocznych najlepszych światowych destynacji otwiera Dubaj (1.), a kolejne miejsca należą do indonezyjskiego Bali (2.), Londynu (3.) i Hanoi (4.), zaś Kreta znalazła się w tym roku na 9. miejscu. Mimo, że pozycja wyspy w tym rankingu, powoli spada (2022-5.miejsce; 2023-7-miejsce) to jednak widać, że Kreta wciąż utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych kierunków świata. To pozwala przypuszczać, że w tym roku na wyspie turystów nie zabraknie.

Jeśli zawęzimy ranking najlepszych destynacji tylko do rynku europejskiego to Kretę odnajdziemy już na 4. miejscu, tuż za Londynem (1.), Rzymem (2.) oraz Paryżem (3.). W pełni usprawiedliwione są zatem słowa jakimi TripAdvisor opisał tę wyspę: „Kreta, kolebka zarówno króla bogów olimpijskich, jak i współczesnej cywilizacji europejskiej, jest klejnotem Morza Śródziemnego”. W europejskim rankingu najlepszych destynacji znalazły się także grecka wyspa Santorini (14.) oraz Ateny (18.).

Jeszcze wyższą pozycję, bo aż trzecią, Kreta zajęła w światowym rankingu miejsc kulinarnych. I raczej to chyba nie powinno nikogo już dziwić. Kreteńskie jedzenie mimo że jest dość proste to słynie z doskonałej jakości składników doprawianych lokalnymi ziołami, co w efekcie daje nadzwyczaj smaczny efekt. Dodatkowo kreteńska kuchnia wypracowała sobie opinię kuchni zdrowej i sprzyjającej długowieczności. W tym samym rankingu na 15. miejscu znalazły się również Ateny. Ten sam kulinarny ranking, ale zawężony jedynie do europejskich destynacji, dał Krecie jeszcze wyższą, bo drugą, pozycję. Ateny zaś zajęły w nim 8. miejsce.

Na światowej liście najlepszych kierunków kulturalnych znalazła się tylko stolica Grecji, czyli Ateny, która uplasowała się na miejscu piątym. Warto wspomnieć, że pierwsze miejsce tej listy zajęła Kuba.

Ciekawostką jest ranking najlepszych miejsc na spędzenie miesiąca miodowego. Pierwsze miejsce zajęło Bali, a z greckich destynacji wskazano jedynie na wyspę Santorini jako miejsce w sam raz dla nowożeńców.

Ciekawi nas jak w tegorocznych zestawieniach na najlepsze plaże uplasują się najbardziej znane plaży Krety. Na te rankingi jednak trzeba będzie jeszcze poczekać.

Gosia,  data_2024-01-14 19:14:51 2024-01-14 19:14:51
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2024-01-14 19:00:57

Τέλεια

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/762965389211061

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
To nie wydarzyło się w rejonie Rethymno na Krecie ,a na wyspie Paros .Najważniejsze że piesek został uratowany
Nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku ale to smutne, na Krecie nie szanuje się psów i kotów. Pomimo, że widzimy je wszędzie (koty), są karmione odpadkami, zarobaczone z ropiejącymi oczami, zaniedbane. Wiem o czym piszę, mam koty w domu od kilkunastu lat. Osobiście widziałem jak zabito psa łopatą i zakopano, tylko dlatego, że przychodził na teren hotelu. Tym bardziej szacunek dla tego Pana o dużym sercu. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera