Gorący lipiec na Krecie

data_2023-08-02 20:45:06 2023-08-02 20:45:06

O tym że na Krecie lipiec był bardzo gorący dobrze wiedzą te osoby, które akurat w tym czasie spędzały swoje wakacje na wyspie. Fala upałów, jaka pojawiła się w okolicach 10 lipca, trwała nieprzerwanie przez ponad 2 tygodnie. Już teraz wiadomo, że na Krecie był to najcieplejszy lipiec od 2010 roku, a średnia maksymalna temperatura lipca 2023 roku była o 2,8 stopnia wyższa od średniej wartości z ostatniej dekady.

Kreta - leżaki na plaży

Z zapisów 53 stacji meteorologicznych Narodowego Obserwatorium w Atenach wynika, że miniony miesiąc charakteryzował się bardzo wysokimi jak na sezon temperaturami we wszystkich regionach Grecji. Maksymalne wartości temperatury przez większość dni miesiąca oscylowały powyżej średniej z ostatniej dekady.

W przypadku Krety wyglądało to następująco: w Chanii przez 25 z 31 dni lipca temperatura była wyższa od średniej z ostatniej dekady. W Rethymno dni z temperaturą powyżej średniej było aż 29. W przypadku Heraklionu i Agios Nikolaos było to odpowiednio 26 i 28 z 31 dni miesiąca.

Średnia różnica temperatury powietrza w lipcu
Średnia odchyłka różnicy temperatur w lipcu 2023 - źródło: meteo.gr

Gosia,  data_2023-08-02 20:45:06 2023-08-02 20:45:06
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość dodekanezowiec
2023-08-07 10:45:50

Czyli zamiast słynnych kreteńskich 29/22 - ok. 32/25

Jak ktoś (a takich mało, i wiem, że ja koneser, ale 99% ludzi nigdy aż tak nie wnika w szczegóły) się interesował tabelkami i statystykami, to zawsze ciekawostką było to że w prawie całej Grecji jest 30-34 latem w dzień, a średnia dla północnej Krety w dzień to 29. Troche podobnie we Włoszech - prawie wszędzie co najmniej 30, a w Palermo 29.   

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/667401038767497

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość dodekanezowiec  ...na Majorce czy Cyprze..  Elafonissi Balos Falassarna - tam trzeba dojechać..
Tanie Wakacje w Ciepłych Krajach - all inclusive, last minute i inne  3 razy byłem i zawsze super
 Też mnie denerwują smieci, ale najbardziej podejście do zwierząt.
 9razy byłam na Krecie, jest super, jeździmy na nawigacji po polsku i jeszcze nas nie zawiodła. Pozatym jeżdżą autobusy, co prawda nie zawsze punktualnie, ale przecież na urlopie nigdzie mi się nie spieszy
 mnie denerwuje brak problemów
 Aegean Airlines together with SAS ruined our family. We have all 4 gotten ptsd and anciety
 Wij hebben helemaal geen probleem met Kreta en helemaal niet met de wegbewijzering daar. Trouwens tegenwoordig heb je ook navigatie zo niet dan rij je gewoon op gevoel je komt altijd wel op een mooi plekje uit en je komt vanzelf wel op een weg met wegbewijzering tegen. Maar wat kan het je schelen je hebt vakantie
CRETE Copyright © 2009-25 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera