Otwarcie wąwozu Samaria

data_2023-04-29 19:38:18 2023-04-29 19:38:18

Organizacja Środowiska Naturalnego i Klimatu (ΟΦYΠΕΚA) poinformowała o otwarciu wąwozu Samaria. W ten weekend (29-30 kwietnia) na początek otwarty został krótki, dwukilometrowy odcinek szlaku oraz wyłącznie południowe wejście od strony Agia Roumeli. Czas przebywania na terenie wąwozu w tych dniach ograniczony jest do godzin między 7.00 a 16.00. Wybierając tę opcję należy najpierw dopłynąć promem do Agia Roumeli.
Jeśli nie wystąpią żądne zdarzenia pogodowe to otwarcie całego szlaku przez wąwóz planowane jest na najbliższy poniedziałek 1 maja.

Otwarcie wąwozu Samaria

Tego dnia zostanie również  otwarte drugie wejście do Samarii od strony Xyloskalo. Po otwarciu pełnego przejścia przez Samarię warto też pamiętać, że teren Parku należy opuścić najpóźniej do godziny 18-tej.

W tym roku możliwe jest również kupienie biletów wstępu do Samarii za pośrednictwem strony internetowej: samaria-tickets.necca.gov.gr
Na tej stronie znajdziecie też aktualny cennik biletów wstępu. Na szczęście w tym przypadku zostały zachowane ceny obowiązujące w poprzednim sezonie.

Nowy rozkład jazdy KTEL

Jednocześnie od 1 maja wchodzi w życie nowy rozkład jazdy autobusów KTEL. Dzięki temu uruchomione zostaną ponownie połączenia autobusowe z Chanii do wejścia do Samarii w Xyloskalo. Autobusy z dworca w Chanii odjeżdżają o godzinie 5:00 oraz 07:45 każdego dnia rano.

Tu znajdziecie rozkład jazdy obowiązujący od 1 maja

Gosia,  data_2023-04-29 19:38:18 2023-04-29 19:38:18
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/610826357758299

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Lotnisko w Hanii jest o niebo lepsze ,Heraklion to małe piekiełko .
Wspominam koszmarnie, popsute pasy transmisyjne do transportu walizek, galop wokół budynku żeby zdać walizkę ręcznie, gigantyczna kolejka na zewnątrz, w upale, bez wody. W ogole kolejki wszędzie, potem kilka odlotow z jednej bramki, totalny bałagan, tłok, brak miejsca żeby usiąść, nawet na podłodze.
Ma swój urok
Ja się zgadzam to lotnisko nie ogarnia .Jest za małe na tak dużą rzesze turystów . Tylko tam siedzieliśmy w samolocie a byliśmy z 15 do startu z tego samego pasa co inne samoloty. A jak przylecieliśmy to krążyliśmy nad lotniskiem bo też wszyscy na jednym pasie wylądować nie mogli .
Super
Może miałam szczęście, ale zawsze było w porządku.
Ja to się tak czasem zastanawiam, jakich wodotryków oczekuje turysta po lotnisku.. czysty kibel, sprawna obsługa podróżnych, dobry dojazd - także transportem publicznym - i działająca klimatyzacja (w krajach południowych) lub ogrzewanie (na północy) to zupełnie wystarczające udogodnienia.. przecież lotnisko to nie hotel..
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera