Wielkanocne oblężenie Krety

data_2023-04-14 20:18:53 2023-04-14 20:18:53

W najbliższy weekend Grecja będzie świętować Wielkanoc. To szczególny rok, ponieważ po raz pierwszy od czasów pandemii nie ma ograniczeń w podróżowaniu. Obywatele Grecji mogą w końcu spędzić święta tak jak to robią zazwyczaj, czyli w gronie rodziny i przyjaciół. Ostatnie dni to czas podróży i powrotu w rodzinne strony.

Kreta - Chania - mieszkańcy w tradycyjnych strojach

Tylko samymi promami do Chanii i Heraklionu w ciągu ostatniego tygodnia przybyło już ponad kilkanaście tysięcy osób. Również na lotnisku panuje duży ruch. W ostatnich dni ląduje tu każdej doby ponad 20 samolotów. Część przyjezdnych wraca w rodzinne strony z innych regionów Grecji lub zza granicy. Po dopłynięciu do portu w Souda lub wylądowaniu jadą dalej do swoich rodzinnych miejscowości. Nie brakuje też gości, którzy wybrali ten czas na wakacje, więc hotele, pensjonaty i wille do wynajęcia mają wysokie obłożenie wahające się w zależności od destynacji między 70 a 90%. W niektórych przypadkach sięgnie ono nawet 100%.

Wielkanoc to również czas, który Grecy wykorzystują na krótkie urlopy - zarówno krajowe jak i zagraniczne. W tym roku jednymi z najchętniej wybieranych przez nich kierunków jest wyspa Korfu, Mykonos, Rodos, Kreta czy Zakhyntos. Z mniejszych wysp dużą popularnością cieszą się Patmos, Chios, Lesbos, Syros, Skyros czy Kythira.

Jeśli chodzi o kierunki zagraniczne to obywatele Grecji preferują wyjazdy świąteczne do Włoch, Hiszpanii, południowej Francji. Równie chętnie odwiedzają europejskie stolice: Paryż, Budapeszt czy Wiedeń.

Kolejną branżą, która w Grecji w Wielkanoc przeżyje oblężenie jest gastronomia. Na początku tego tygodnia listy rezerwacji do lokali były już zamknięte na całe święta. Jak podkreśla prezes ds. gastronomii i rozrywki prefektury Heraklion, trudno obecnie jest znaleźć wolny stolik w większości znanych lokali znajdujących się w centrum miasta. Zainteresowanie jest duże zarówno ze strony mieszkańców, jak i zagranicznych gości.

Gosia,  data_2023-04-14 20:18:53 2023-04-14 20:18:53
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/602273605280241

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

W Jeorjopouli montowali parasole kilka dni temu. No jestem ciekawa czy teraz będą demontować.
gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera