Kreta w rankingach TripAdvisor 2023

data_2023-01-19 20:23:41 2023-01-19 20:23:41

Pierwsze tygodnie nowego roku to tradycyjny czas publikowania rozmaitych rankingów. Jednymi z najbardziej znaczących zestawień są Travelers’ Choice przygotowane przez TripAdvisor. Podobnie jak w ubiegłym roku również i tym razem nie zabrakło w nich Krety. Jak w opiniach czytelników tego największego portalu turystycznego wypadła nasza ulubiona wyspa?

Kreta w rankingach TripAdisor

Wiele wskazuje na to, że Kreta w tym roku nadal będzie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie. W rankingu Najpopularniejsze Destynacje Świata 2023 zajęła tym razem 7. miejsce. Mimo że w zeszłym roku była notowana na wyższym 5. miejscu, to zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce światowego rankingu jest bardzo dobrym wynikiem. Można być zatem pewnym, że w tym roku wyspę, na której narodził się Zeus, odwiedzi z pewnością bardzo wielu turystów.

Sporym zaskoczeniem był ranking najlepszych destynacji pod względem jedzenia (Best food destinations), ponieważ Kreta zajęła w nim 2. miejsce. Chociaż w zasadzie nie powinno nas to dziwić. Kreteńczycy mogą pochwalić się naprawdę wybornym i prostym jedzeniem, co zostało dostrzeżone i docenione przez czytelników Trip Advisora.

W porównaniu do ubiegłego roku rankingi najlepszych światowych i europejskich plaż, nie przyniosły żadnych zmian i zaskoczeń jeśli chodzi o kreteńskie plaże.

Podobnie jak w ubiegłym roku Balos w zestawieniu najlepszych plaż świata zajęło przedostatnie czyli 24. miejsce. Ta piękna laguna jest jedyną grecką plażą, która znalazła się w tym rankingu. Najwyraźniej uwaga podróżnych została skierowana na inne piękne miejsca świata. Może to i lepiej ;)

Zaskoczeń i przetasowań nie przyniósł również drugi ważny ranking, czyli Najlepsze Europejskie Plaże. Wspomniane wyżej Balos w tej kategorii ulokowało się nadal wysoko bo na 5. miejscu. Co ciekawe, w tym roku w tym zestawieniu również zabrakło Elafonissi. Plaża z różowym piaskiem przez wiele lat naprzemiennie z Balos zajmowały wysokie miejsca w tym rankingu. Jednak jej brak wśród najlepszych plaż Europy raczej nas nie martwi. Elafonissi w sezonie jest bardzo oblegana, a dodatkowe promowanie jej w rankingach takich jak ten, jeszcze pogarszały sytuację. A może właśnie z powodu przeładowania Elafonissi uznano za nie dość atrakcyjną?

Warto zwrócić uwagę na to, że na 21. miejscu tego zestawienia znalazła się Falasarna. Przez bardzo wielu turystów jest ona wskazywana jako najlepsza i najbardziej ulubiona plaża Krety. Coś jest faktycznie na rzeczy, bo Falasarna po raz kolejny została dostrzeżona w takim zestawieniu.

W tegorocznych rankingach naszą uwagę przykuła jeszcze kategoria Najlepsze miejsce dla kultury. Na 3. miejscu znalazły się tu Ateny, a jako ciekawostkę podamy, że na 22. miejscu Warszawa.

Gosia,  data_2023-01-19 20:23:41 2023-01-19 20:23:41
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158993094132551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Lotnisko w Hanii jest o niebo lepsze ,Heraklion to małe piekiełko .
Wspominam koszmarnie, popsute pasy transmisyjne do transportu walizek, galop wokół budynku żeby zdać walizkę ręcznie, gigantyczna kolejka na zewnątrz, w upale, bez wody. W ogole kolejki wszędzie, potem kilka odlotow z jednej bramki, totalny bałagan, tłok, brak miejsca żeby usiąść, nawet na podłodze.
Ma swój urok
Ja się zgadzam to lotnisko nie ogarnia .Jest za małe na tak dużą rzesze turystów . Tylko tam siedzieliśmy w samolocie a byliśmy z 15 do startu z tego samego pasa co inne samoloty. A jak przylecieliśmy to krążyliśmy nad lotniskiem bo też wszyscy na jednym pasie wylądować nie mogli .
Super
Może miałam szczęście, ale zawsze było w porządku.
Ja to się tak czasem zastanawiam, jakich wodotryków oczekuje turysta po lotnisku.. czysty kibel, sprawna obsługa podróżnych, dobry dojazd - także transportem publicznym - i działająca klimatyzacja (w krajach południowych) lub ogrzewanie (na północy) to zupełnie wystarczające udogodnienia.. przecież lotnisko to nie hotel..
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera