Booking.com

Rekordowe wyniki lotniska w Heraklionie za 2022 rok

data_2023-01-17 20:48:45 2023-01-17 20:48:45

Znane są już oficjalne całkowite sumaryczne statystyki ruchu pasażerskiego na lotnisku w Heraklionie na przestrzeni całego 2022 roku. Chyba nikogo nie zaskoczymy, jeśli napiszemy, że były bardzo dobre i przebiły nawet dane z 2019 roku, czyli ostatniego normalnego sezonu. Wzrost co prawda nie był za duży, bo wynosił zaledwie 3,5%, ale mimo wszystko wynik ten stanowił dosyć duże zaskoczenie. Nawet najbardziej optymistyczne szacunki prognozowane przez znawców branży przewidywały, że powrót do tak dobrych wyników nastąpi dopiero w 2024 lub 2025 roku.

Wyniki lotniska w Heraklionie

Łącznie w 2022 roku na lotnisku w Heraklionie zostało obsłużonych 6 mln 830 tys. przylotów i odlotów międzynarodowych oraz około 1 mln 236 tys. krajowych. Sumarycznie przez lotnisko przewinęło się około 3,7 mln turystów zagranicznych oraz ponad 600 tys. pasażerów z Grecji. Zgodnie z oczekiwaniami najgorętszym okresem dla personelu pracującego na lotnisku w Heraklionie były typowo wakacyjne miesiące. Szczyt przylotów/wylotów wypadał w sierpniu, kiedy łącznie zrealizowano 1 mln 406 tys. tego typu operacji. Niewiele mniej przypadało w lipcu, gdzie odnotowanych zostało 1 mln 338 tys. przylotów/wylotów.

Warto zauważyć, że wśród turystów coraz większą popularnością cieszy się wrzesień. Na przestrzeni tego miesiąca łącznie odnotowanych zostało około 1 mln 122 tys. przylotów i odlotów. Wartość ta była nawet większa od czerwca, kiedy odnotowanych zostało nieco ponad 1 mln tego typu operacji lotniczych.

W swoim artykule poświęconym tej tematyce, redaktorzy portalu Xaniotika Nea zapytali Georga Pliakasa zarządzającego lotniskiem w Heraklionie o jego przemyślenia na temat tegorocznego sezonu. Przewiduje on, że w 2023 roku ogólna liczba pasażerów ponownie może sięgnąć około 3,5 mln gości przylatujących z zagranicy oraz około 600-700 tys. podróżnych krajowych. Zaznaczył jednak, że jakiekolwiek oczekiwania związane z dalszym wzrostem ruchu pasażerskiego trzeba odłożyć do czasu otworzenia nowego portu lotniczego w Kastelli.

Wyniki lotniska w Heraklionie

Lotnisko w Heraklionie od wielu lat balansuje na granicy swojej maksymalnej przepustowości. O wyjątkowości tej sytuacji niech świadczy to, że już w tej chwili zostały wyprzedane na cały rok wszystkie atrakcyjne sloty (czyli połączenia realizowane w 3-godzinnym porannym okienku oraz 3-godzinnym popłudniowym oknie czasowym). Ewentualne dodatkowe połączenia mogą być realizowane w znienawidzonych przez turystów wczesnych porannych lub późnych nocnych godzinach. Co więcej Pan Pliakas podkreślił, że w miesiącach od czerwca do końca sierpnia lotnisko nie dysponuje prawie żadnymi rezerwami, a liczba realizowanych operacji lotniczych dobiła do maksymalnego limitu.

Piotrek,  data_2023-01-17 20:48:45 2023-01-17 20:48:45
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158989701912551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
To nie wydarzyło się w rejonie Rethymno na Krecie ,a na wyspie Paros .Najważniejsze że piesek został uratowany
Nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku ale to smutne, na Krecie nie szanuje się psów i kotów. Pomimo, że widzimy je wszędzie (koty), są karmione odpadkami, zarobaczone z ropiejącymi oczami, zaniedbane. Wiem o czym piszę, mam koty w domu od kilkunastu lat. Osobiście widziałem jak zabito psa łopatą i zakopano, tylko dlatego, że przychodził na teren hotelu. Tym bardziej szacunek dla tego Pana o dużym sercu. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera