Dzikie rejony środkowej Krety

data_2023-01-05 18:13:17 2023-01-05 18:13:17

Dla większości turystów rejon środkowej Krety przede wszystkim kojarzy się z takimi miejscami jak Rethymno, czy Heraklion będący stolicą wyspy. Duża część osób wspomni też z pewnością jedną, a może nawet kilka, z rozlicznych turystycznych miejscowości rozsianych wzdłuż północnego wybrzeża. Gdy spytacie się jednak te osoby o miejsca, w których można poczuć prawdziwą naturę Krety to w większości wypadków wskażą one na mapie takie, które znajdują się gdzieś na południowym wybrzeżu, bądź na dalekim wschodnim lub zachodnim krańcu wyspy. Okazuje się jednak, że przebywając w okolicy Heraklionu wystarczy oddalić się od tego miasta o zaledwie 25 kilometrów by znaleźć się w zdecydowanie bardziej dzikich rejonach Krety. Dziś do wirtualnego zwiedzania właśnie takich miejsc chcielibyśmy zaprosić Was za pośrednictwem filmu Giannisa Psaroudakisa, który wraz ze swoją kamerą udał się w rejon masywu Psiloritis.

W czasie swojej wycieczki odwiedził on bardzo urokliwy żeński klasztor Agia Irini uznawany za jeden z najstarszych tego typu obiektów znajdujących się w prowincji Malevizi. Podążając dalej malowniczą gruntową drogą pokonał wąwóz Chalasia a następnie dojechał do płaskowyżu Vromoneros. Trzeba przyznać, że nawet na filmie miejsca te robią wrażenie. Pokonując kolejne strome serpentyny można dojechać do miejscowości Asfentamia. Z miejsca tego roztacza się niesamowita panorama potwierdzająca tylko, że wciąż znajdujemy się w relatywnie bliskiej odległości od Heraklionu. Białe zabudowania stolicy Krety rozsiane wzdłuż wybrzeża są doskonale widoczne i wydają się być dosłownie na wyciągnięcie ręki. A przecież to nie wszystko co może zaoferować Wam ten rejon Krety.

Piotrek,  data_2023-01-05 18:13:17 2023-01-05 18:13:17
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158968912407551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Akurat jestem na Krecie id wczoraj. Pogoda cudna. Niecale 30C
Dla wczasowiczów super
Strach pomyśleć co się bedzie działo w lipcu i sierpniu.
Niestety nie tylko tam nie dba się o zwierzęta jest wiele takich państw, byłam niedawno w Egipcie i serce mi pękało na widok tych wszystkich biednych chudych zaniedbanych zwierząt, niby turystyka rozwinięta w tych krajach a Ciemnogród Totalny
To nie wydarzyło się w rejonie Rethymno na Krecie ,a na wyspie Paros .Najważniejsze że piesek został uratowany
Nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku ale to smutne, na Krecie nie szanuje się psów i kotów. Pomimo, że widzimy je wszędzie (koty), są karmione odpadkami, zarobaczone z ropiejącymi oczami, zaniedbane. Wiem o czym piszę, mam koty w domu od kilkunastu lat. Osobiście widziałem jak zabito psa łopatą i zakopano, tylko dlatego, że przychodził na teren hotelu. Tym bardziej szacunek dla tego Pana o dużym sercu. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera