Kolejny poważny wypadek na szlaku

data_2022-09-27 20:47:26 2022-09-27 20:47:26

Okolice plaży Marmara są od jakiegoś czasu turystycznym hitem południowej części Krety. Wiele osób przypływa na tę plażę wodnymi taksówkami z Chora Sfakion lub Loutro. Inni zaś z uwagi na niewielką odległość decydują się na piesze przejście z Loutro lub pobliskiego Finikas. Niestety jeden z odcinków szlaku łączącego Loutro z Marmarą jest jednak dość niebezpieczny. Dzisiaj doszło właśnie tam do wypadku, w którym poważnych obrażeń doznał starszy turysta.

Odcinek szlaku między plażami Marmara i LikosOdcinek szlaku między plażami Marmara i Likos.

Pisząc o niebezpiecznym odcinku mamy dokładniej na myśli fragment między plażą Marmara a Likos, gdzie szlak poprowadzony jest stromym klifem. Miejscami ścieżka jest mocno eksponowana, co może stanowić problem dla osób, które niezbyt pewnie czują się w tego typu terenie. Idąc tym fragmentem szlaku E4 trzeba mieć oczy szeroko otwarte i ręce w pogotowiu.

Dzisiaj po południu właśnie w pobliżu plaży Likos z 20-metrowego klifu spadł turysta, który szedł od Marmary w stronę Loutro. Ciężko ranny mężczyzna zdołał jednak jeszcze zadzwonić pod europejski numer alarmowy 112 i wezwać pomoc. Na ratunek natychmiast pospieszyli mu strażacy z miejscowości Anopolis. Przetransportowali oni turystę do punktu medycznego, gdzie udzielono mężczyźnie pierwszej pomocy. Następnie zaś przewieziono go do szpitala w Chanii.

Wczesna jesień to dobra pora na piesze wędrówki po kreteńskich wertepach, zwłaszcza na coraz bardziej popularnym szlaku E4. Niestety co roku dochodzi jednak do bardzo wielu wypadków, które podczas obecnego sezonu zdarzają się szczególnie często. W zasadzie nie ma tygodnia aby straż pożarna i inne służby nie musiały interweniować i ewakuować rannych. Zawsze podkreślamy, że ta część Krety jest bardzo dzika, a okoliczne szlaki są zaliczane do szczególnie wymagających. Miejcie to na uwadze planując swoje piesze wędrówki.

Gosia,  data_2022-09-27 20:47:26 2022-09-27 20:47:26
Średnia: 5
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

2022-09-27 20:27:53

Zawsze doradzamy osobom wybierajacym się na Kretę:
- Bądź realistą. Oceniaj swoje możliwości. Zerknij w swoją metrykę urodzenia i kartę zdrowia. Wąwóz Samaria i niektóre piesze trasy są groźne ( szczególnie w upale), strome, kamieniste.

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2022-09-28 05:49:24

Wojtek Arciszewski W szczególnych warunkach trzeba też umieć zrezygnować. Nie każdy to potrafi, część ludzi przecenia swoje siły. A ten fragment szlaku jest naprawdę wymagający i jednocześnie na bardzo długim odcinku E4 między Agia Roumeli a Loutro to zdecydowanie najgorszy etap.

 gość}
gość PiotrWie
2022-09-27 21:19:46

Nie trzeba iść eksponowanym klifem. Jest inna droga, która jeszcze jakieś 8 lat temu była opisana na kamieniu jako Easy to Loutro, nie rozumiem czemu ktoś ten napis zamalował. Jakieś kilkaset metrów od plaży Marmara odchodzi prosto w górę dróga do Livaniany, krętymi naturalnymi schodami. Dochodzi do drogi Loutro - Livaniany i jest zdecydowanie łatwiejszy od oficjalnego szlaku. Szliśmy tamtędy kilka lat temu i nadal nie rozumiemy komu przeszkadzało że były oznakowane dwie wersje i dlaczego pozostawiono tylko trudniejszą.

 

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158728408942551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: PS. Dodekanez to kilkanaście wysp, nie tylko Rodos i Kos.
gość PiotrWie : Na Balos, Elafonisi czy Vai jeżdżą obecnie ci, którzy lubią plaże zastawione łóżkami, z barami z agresywną muzyką i tłumem ludzi, na Majorkę czy Fuerteventurę też . Na Krecie jak się chce poszukać to można jeszcze znaleźć plaże puste, bez infrastruktury i ryczących skuterów wodnych o co trudno np na Majorce. (...)
Gosia | crete.pl : Nie tylko o plaże chodzi, raczej o całokształt. Kwestia gustu? Może. Co tam komu w duszy gra.
gość dodekanezowiec: @ zaryzykujemy nawet twierdzenie, że nie ma tak pięknego drugiego kraju.treść pochodzi z: http://www.crete.plwww.CRETE.pl Jeśli chodzi o piękne plaże, to na Majorce, Fuerteventurze, Cyprze, Sardynii czy Kos bez problemu znajdzie się hotel i miasteczko z piękną zjawiskową piaszczystą plażą. Na Krecie trzeba specjalnie jechac na Elafonissi, Balos, Vai.    (...)
Zobaczę za parę dni i ciekawa jestem czy mnie też tak zauroczy...
Gosia | crete.pl : Patrycja, ale nie zawsze były linki, których można się trzymać. Zauważ że komentujesz artykuł sprzed trzech lat. Wówczas nie było żadnych zabezpieczeń, a wypadków (w tym bardzo poważnych) całe mnóstwo. Świetnie że w końcu ktoś pomyślał i pojawiły się jakiekolwiek ułatwienia, bo niejeden wracał z tej plaży z nogą w gipsie, ze szwami, a i bywało że w trumnie.
Chłopak był niepełnosprawny i kursował w celu uzyskania renty.Komentarze z piwkiem są kiepskie.Jak są w ruchu turbiny to nawet delfin nie ma szans przeżycia w tym miejscu!To był człowiek...nawet jakby sam wpadł to nie udzielono mu pomocy.Popychnieto go,więc co tu dalej komentować?
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera