Rethymno przebudowuje swoje ulice

data_2022-03-02 20:24:26 2022-03-02 20:24:26

Jutro w Rethymno zostanie podpisana umowa, której celem będzie rewitalizacja siedmiu ulic znajdujących się w tym mieście. Projekt ten ma stanowić uzupełnienie zrealizowanych wcześniej prac obejmujących odnowienie ulicy Kountourioti i Moatsou. Obie ulice są w centrum miasta głównymi ciągami komunikacyjnymi na osi wschód – zachód. Całkowity budżet tej inwestycji wynosi ponad 1,2 mln €. Zostanie on sfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rethymno

Przebudowa ma objąć takie ulice jak: Daskalaki, Hatzidaki, Kazantzaki, Askoutsi, Prevelaki, Siganou i Kastrinaki. Łączna długość wszystkich remontowanych dróg wynosi około 800m. Wraz z ciągami pieszymi łączna powierzchnia rewitalizowanego terenu wynosi około 9 tys. m kwadratowych. Głównym założeniem projektu jest, poza remontem samej nawierzchni dróg, usprawnienie poruszania się dla osób pieszych w tym również dla niepełnosprawnych. Szczegółowy wykaz prac znajdziecie poniżej:

Cieszymy się, że również i władze miast na Krecie zaczynają dostrzegać potrzeby osób poruszających się pieszo lub rowerami. Od wielu lat centra miast zdominowane wymaganiami stawianymi przez ruch samochodowy stawały się coraz mniej przyjazne dla mieszkańców, a także i dla turystów. Szczególnie istotne jest to w przypadku osób niepełnosprawnych, dla których wąskie chodniki najeżone absurdalnej wysokości krawężnikami. były barierami praktycznie nie do przebycia. Na szczęście sytuacja ta powoli ulega zmianie i mamy nadzieję, że trend ten w przyszłości nabierze większego tempa.

Piotrek,  data_2022-03-02 20:24:26 2022-03-02 20:24:26
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158431126417551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Kreta ogranicza dostęp do wielu innych atrakcji-Balos ,Chrisi, Elafonisi, Samaria itd.To fakt że trzeba chronić te miejsca, tylko czym zainteresują się turyści chcący poznać wszystkie zakątki tej cudowniej wyspy. Wielu z nich będzie zmieniać kierunek wakacji, a za tym idzie odpływ finansów dla tubylców,
Tak: już 5 lat temu mowili ze wchodzi limit odwiedzających: wolno im to idzie;)
Ta patoturysyyka zabiła Santorini jako miejsce do życia. Stała się wyspą na której mogą mieszkać bogacze, których stać na wyśrubowane ceny lub wycieczki statkiem do sklepu. Poza sezonem to martwe miejsce. Tak umierają miasteczka wszędzie tam, gdzie drożyzną goli się turystów jak owce. Mają w powarzaniu, że dla Ciebie mała butelka wody za dwa euro to majątek. Przypłynie stonka i wszystko wykupi. (...)
Trzeba zacząć od tego, że te wycieczki 1 dniowe na Santorini mijają się z celem... są kosztowne, kilka godzin spędza się na transferze. Ludzie wyrzucani są w najgorszy upał i tłumy na Santo...wyścig do najbardziej fotogenicznych miejscówek i tyle... strata pieniędzy i czasu. Santorini zasługuje na dłuższą eksploracje, spokój chwilę zadumy... (...)
Gosia | crete.pl : Cześć, dziękujemy za informację. Artykuł pisaliśmy kilka lat temu ale świat się zmienia jak widać. Pozdrawiamy serdecznie :)
gość eizo: Cześć. Informuję, że od tego roku TUI organizuje wczasy prznajmniej w 2 hotelach w Matali: Matala Bay Hotel i Zafiria. Byliśmy tydzień w czerwcu br w Zafirii. Hotel czasy świetności ma już za sobą ale jest czysty z super obsługą. (...)
gość Rigilkent: Kreta oddzieliła się od kontynentu europejskiego już ok. 15 mln lat temu. Natomiast ok. 6 mln lat temu faktycznie nie była wyspą, mając nie tylko połączenie z Peoponezem, ale praktycznie z każdym zakątkiem ląduów otaczającch morze Śródniemne, gdyż tego wtedy... (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera