Wczesne otwarcie Grecji. Czy to będzie dobry rok?

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku sezon turystyczny w Grecji wystartuje wcześniej niż dotychczas. Przez ostatnie dwa lata kiedy mieliśmy do czynienia z sytuacją wyjątkową, ponieważ przez lockdowny podróżni mieli do dyspozycji znacznie mniej czasu do realizowania swoich podróży. W 2020 początek sezonu nastąpił dopiero w lipcu, w 2021 roku otwarcie na turystów nastąpiło teoretycznie w połowie maja, ale w praktyce turyści pojawili się dużo później. Jeśli na przeszkodzie nie stanie żaden armagedon to w 2022 roku Grecja ma być otwarta i gotowa na przyjęcie podróżnych już od marca.

Chania w sezonie 2019

Takie zapowiedzi pojawiły się w wywiadzie udzielonym dla Action24 przez greckiego ministra turystyki Vassilisa Kikiliasa. Minister powiedział, że obecnie Grecja ciężko pracuje nad przedłużeniem sezonu turystycznego w 2022 r. poza tradycyjne miesiące letnie. Wczesny start sezonu może być tego zwiastunem. „Poprosiłem wszystkich, władze regionalne i miejskie, hotelarzy, biznesmenów, handlowców, aby byli gotowi do marca, ponieważ ludzie przyjadą do Grecji na początku tego roku i wyjadą późno”.

Kikilias chciałby też aby tegoroczny sezon skończył się jeszcze później niż w 2021 roku i potrwał aż do grudnia. W realizacji tego planu mają pomóc plany ministerstwa turystyki na rozwój turystyki alternatywnej w tym uzdrowiskowej, wellness i medycznej, co pozwoli napędzić turystyczny ruch z krajów Europy Północnej.

Poczynione inwestycje i modernizacja obiektów noclegowych mają według ministra przyciągnąć podróżnych o każdej porze roku. Szczególne wysiłki kierowane są pod adresem turystów z Francji i Izraela.

Kikilias dodał, że Grecja wzmacnia również więzi z krajami arabskimi, starając się przyciągnąć do siebie bardzo bogatych turystów. Według zapowiedzi ministra Grecja zezwoli także na realizowanie jednodniowych wycieczek statkiem z Turcji do Mityleny, Chios, Samos, Kos i Rodos. Na koniec Kikilias wyraził przekonanie, że 2022 będzie dobrym rokiem. Już od pierwszych dni nowego roku liczba rezerwacji hoteli gwałtownie wzrosła. Rośnie również popyt na sloty dla linii lotniczych.

Szef TUI Group potwierdza

Również szef TUI Group Fritz Joussen mówi wprost, że spodziewa się mocnego lata, a popyt na podróże jest wysoki na wszystkich rynkach, czego potwierdzeniem jest silna dynamika rezerwacji. Według opublikowanych raportów za pierwszy miesiąc 2022 roku nowe rezerwacje przekraczają w tej chwili poziomy rezerwacji sprzed pandemii.

Na początku tego roku Joussen na spotkaniu z premierem Grecji Kyriakosem Mitsotakisem, zapowiedział, że w tym roku TUI podwoi liczbę swoich klientów do Grecji w porównaniu do poprzedniego roku.

Wśród klientów istnieje stłumiony popyt. Widzimy to na wszystkich europejskich rynkach źródłowych. Każdy krok w kierunku normalności daje ludziom pewność siebie, a zapotrzebowanie na wakacje rośnie natychmiast” – powiedział Joussen.

Wszystkie te zapowiedzi na pewno bardzo cieszą tych, którzy swoje najbliższe wakacje chcieliby w końcu spędzić w Grecji. Dla sporej części osób byłby to bowiem powrót po dłuższej nieobecności spowodowanej różnymi utrudnieniami podczas pandemii. Niemniej jednak łyżką dziegciu mogą okazać się ceny, które z pewnością zaserwują hotele, biura podróży i linie lotnicze. Trzeba bowiem pamiętać, że ostatnie dwa lata były dla sektora turystycznego wyjątkowo bezwzględne, a pierwszy normalny sezon będzie okazją do podreperowania dziurawych budżetów.

Gosia,  data_2022-02-09 20:25:36 2022-02-09 20:25:36
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera