Współczesny dom z antycznego kamienia

data_2021-11-14 19:35:12 2021-11-14 19:35:12

Zwiedzając wioski na Krecie lub eksplorując piesze szlaki często zdarzało nam się natykać na różnego rodzaju stare, zabytkowe budowle, które powstawały w sposób "gospodarczy" z użyciem tego co ówcześni mieszkańcy znajdowali na miejscu. W ich murach zdarzało się dostrzec różnego rodzaju cegły, kawałki obrobionego kamienia czy też wręcz części kolumn lub innych antycznych ornamentów. Oczywiście wszystko to działo się dawno temu, kiedy starożytne ruiny nie były postrzegane jako zabytki wymagające szczególnej ochrony. Dziś tereny wykopalisk takiej ochronie podlegają i traktowane są jako źródło wiedzy o życiu starożytnych mieszkańców, a nie jako miejsce skąd można niskim kosztem pozyskać materiały budowlane.

Stanowisko archeologiczne na Krecie

Wiedza o tym, że starożytne ruiny to miejsce szczególne, jest na terenie Grecji czymś oczywistym. Kary za ich naruszenie bywają drakońskie i bardzo dotkliwe. Z tym większym zdziwieniem lokalne portale informacyjne odnotowały to, że jeden z mieszkańców gminy Sitia dopuścił się właśnie takiego czynu. Dzięki działaniom policji udało się potwierdzić informacje, że 56-letni mężczyzna do budowy swojego nowego domu wykorzystywał kamienie pozyskiwane ze stanowiska archeologicznego starożytnego Βερνεγάδι. Mężczyzna został aresztowany, a kamienie oraz samochód, którym były przewożone skonfiskowano.

Piotrek,  data_2021-11-14 19:35:12 2021-11-14 19:35:12
Średnia: 0
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10158268221932551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość dodekanezowiec  ...na Majorce czy Cyprze..  Elafonissi Balos Falassarna - tam trzeba dojechać..
Tanie Wakacje w Ciepłych Krajach - all inclusive, last minute i inne  3 razy byłem i zawsze super
 Też mnie denerwują smieci, ale najbardziej podejście do zwierząt.
 9razy byłam na Krecie, jest super, jeździmy na nawigacji po polsku i jeszcze nas nie zawiodła. Pozatym jeżdżą autobusy, co prawda nie zawsze punktualnie, ale przecież na urlopie nigdzie mi się nie spieszy
 mnie denerwuje brak problemów
 Aegean Airlines together with SAS ruined our family. We have all 4 gotten ptsd and anciety
 Wij hebben helemaal geen probleem met Kreta en helemaal niet met de wegbewijzering daar. Trouwens tegenwoordig heb je ook navigatie zo niet dan rij je gewoon op gevoel je komt altijd wel op een mooi plekje uit en je komt vanzelf wel op een weg met wegbewijzering tegen. Maar wat kan het je schelen je hebt vakantie
CRETE Copyright © 2009-25 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera