Zeus Demo Team - Radom Airshow 2013

 

Zeus Radom 2013

W dniach 24-25 sierpnia 2013 odbyła się trzynasta edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW w Radomiu. Podobnie jak dwa lata temu, jedną z atrakcji tej imprezy był dynamiczny pokaz greckiego F-16 należącego do specjalnego zespołu akrobacyjnego "Zeus Demo Team", utworzonego w lutym 2010 roku. Główny trzon personalny oraz zaplecze sprzętowe zapewnia 340 oraz 341 dywizjon myśliwski stacjonujący na Krecie w zatoce Souda.

Na pokazach w Radomiu F-16 pilotowany był przez kapitana Georgiosa Androulakisa, który dał pokaz możliwości manewrowych tego samolotu. Umiejętności greckiego pilota to wynik dużego doświadczenia oraz spędzenia w powietrzu przeszło 1300 godzin w samolocie tego typu. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z pokazowego lotu jaki został zaprezentowany na Airshow w Radomiu.


Na koniec kilka informacji technicznych związanych z występem. Samolot z jakiego korzysta obecnie grecki Demo Team, to amerykański myśliwiec wielozadaniowy F-16 Fighting Falcon w najnowszej specyfikacji Block 52+. Są to dokładnie takie same maszyny, jakie znajdują się na wyposażeniu polskich sił zbrojnych. Maksymalna prędkość podczas demonstracji to około 0,94 Macha, a przeciążenia działające na pilota wahają się od 9,5 G do -3. W zależności od widoczności oraz pułapu podstawy chmur pilot prezentuje jeden z trzech układów akrobacji lotniczych, które na żywo są komentowane przez jednego z członków zespołu pełniącego rolę narratora.

Gosia i Piotrek,  data_2013-08-26 20:14:48 2013-08-26 20:14:48
Średnia: 4.75
Liczba ocen: 2
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.75 na 5 (0) liczba ocen 2
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 gość}
gość RobertMa
2014-02-09 00:54:32

hej

Byłem przeglądania online więcej niż 3 godziny dzisiaj, jeszcze nigdy nie znaleziono żadnych ciekawy artykuł jak twoje. Jest to dość mało warte dla mnie. Osobiście , jeśli wszyscy właściciele stron internetowych i blogerów wykonane dobrej treści jak ty ,netto będzie o wiele bardziej przydatne niż kiedykolwiek wcześniej .

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera