Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Samaria także dla niepełnosprawnych

Wczoraj, 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, region Chania ogłosił porozumienie nawiązane z Dyrekcją Lasów dotyczące wdrożenia programu przygotowania i udostępnienia odcinka wąwozu Samaria osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Samaria dla niepełnosprawnych

Plany adaptacji dotyczą tylko odcinka pomiędzy portem w Agia Roumeli a Żelaznymi Wrotami, czyli najbardziej rozpoznawalnym miejscem wąwozu. Dotychczas ta część szlaku zwana była także „leniwą Samarią” dedykowaną tym osobom, które z różnych powodów, nie mogły przejść całego wąwozu. Jest to najbardziej płaski i jednocześnie najprostszy do realizacji tego programu fragment szlaku. Projekt dostosowania tej części szlaku do potrzeb osób niepełnosprawnych ma być sfinansowany ze środków europejskich i krajowych Regionu Krety. Dodatkowo ma powstać cyfrowa aplikacja, dzięki której będzie możliwe przekazywanie na bieżąco aktualnego stanu dostępności tej infrastruktury. Według zapowiedzi, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły wjechać do Samarii do lata 2023 roku.

Oprócz planu udostępnienia fragmentu Samarii osobom niepełnosprawnym ruchowo, planowane są także szersze prace dotyczące renowacji i promocji najważniejszych zabytków znajdujących się w wąwozie i jego okolicach, np. wieży osmańskiej znajdującej się 270 metrów na zachód od Agia Roumeli, kościółka Agios Pavlos znajdującego się na plaży o tej samej nazwie na wschód od Agia Roumeli.

Dodamy tylko dla przypomnienia, że to nie pierwsza tego typu inicjatywa podejmowana przez władze Krety. Wystarczy tylko przypomnieć choćby urządzenia SeaTrac montowane na niektórych plażach, które umożliwiają osobom niepełnosprawnym kąpiele w morzu.

Gosia,  data_2020-12-04 20:31:23 2020-12-04 20:31:23
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Bogdan Ligęza
Bogdan Ligęza
2020-12-04 20:00:46

https://youtu.be/UVBXSJUXTNE

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157592170902551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Hanna Marciniak: Rakomelo to jest to ale rzeczywiście znam tylko na zimno
CRETE - Kreta: Film znajdziecie na naszej stronie: https://www.crete.pl/news_2351_Gorace_rakomelo_-_najlepsze_na_mroz.html
gość PiotrWie: Osobiście wątpię. Jesienią test był wymagany wcześniej niż do Grecji - wtedy gdy w Grecji jeszcze testowano wybrane osoby na lotnisku.
gość dodekanezowiec: Wy, Grecy utrudnicie - o to chodziło. 
Gosia | crete.pl : My utrudnimy? :D Serio sądzisz że to nasza robota?
gość dodekanezowiec: Mam nadzieję zatem, że Kanary będą łaskawsze. Nie jestem 70+ więc szczepionki do lata nie doczekam. Bo jak nie szczepienie, to pewnie test. Dla Niemca 50 euro, dla Polaka 500 pln. Danke szyn. 
Gosia | crete.pl : Coś w tym jest Piotrze. Kilka dni temu czytałam że w Grecji bardzo spadła średnia wieku zachorowań. To już nie 70-80 latki ale średnia jest w okolicy 30-40-tki.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera