Serwis wymaga plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Tegoroczna kreteńska jesień kolejny raz pokazała w tym roku swoje nieprzewidywalne oblicze. Ulewny deszcz, który spadł w poniedziałkową noc na północnym wybrzeżu wyspy spowodował duże zniszczenia i podtopienia. Od wielu godzin głównie północne rejony Krety od Gournes aż po Sissi zmagają się z wezbranymi rzekami, drogami zamienionymi w potoki i zalanymi domami oraz sklepami.
W wielu miejscach sytuacja jest na tyle poważna, że albo zarządzono ewakuację mieszkańców albo są oni wzywani do pozostania w domach. Nie sposób opisać wszystko, obrazy lepiej zastąpią słowa. Poniżej więc znajdziecie filmiki nakręcone w różnych miejscowościach na Krecie, na których możecie zobaczyć ten żywioł.
Analipsi w gminie Hersonissos
Powyższe zdjęcia: miejscowość Analipsi w gminie Hersonissos
Powyżej: Gmina Mylopotamos, Perama
Powyżej: Malia
Nie tak dawno pokazywaliśmy Wam zdjęcia gradu w Malii, który poniszczył samochody, infrastrukturę oraz uprawy rolnicze w okolicy. Tym razem zniszczeń dokonała tu woda.
Powyżej: Malia
Powyżej: Droga na wysokości Malia
Powyżej: Gouves
Powyżej: Gouves
Powyżej: Opady dały także we znaki w okolicach środkowej części południowego wybrzeża: okolice Preveli, wąwozu Kourtaliotiko. W podlinkowanym powyżej poście znajdziecie kilka zdjęć z tej okolicy.
Ja biorę bukłak i zamierzam trochę pobiegać po okolicy Chersonisos
Nikt nie uświadamia turystom skali trudności i wymaganego czasu, aby dotrzeć do zatoki. Panie w sandałkach. Dzieci. Money. Money. Money. Zapełnić autobus. Mam nadzieję, że w końcu ktoś rozsądny zapanuje nad tym procederem
Gosia | crete.pl Zamiast zabierania tablic częściej zabierać będą prawo jazdy. Wprowadzili system coraz wyższych kar za popełnianie tych samych wykroczeń oraz możliwość wytoczenia sprawy karnej. Sama wysokość mandatów też robi wrażenie.... 1000, 2000 czy 4000 euro... Mają to połączyć z automatycznym wysyłaniem mandatów na podstawie wykroczenia zarejestrowanego przez urządzenie. (...)
gość PiotrWie Ale tylko zwiększyli wysokość mandatów czy zmienili coś jeszcze w przepisach - oprócz praktycznego zakazu kamperów - według nowych przepisów można zatrzymać się tylko na kampingach których jest mało i głównie w lipcu-sierpniu lub na terenie prywatnym ale tylko jeden kamper. Jak to będą egzekwować - się okaże.
Komentarze
komentarz z
komentarz z
komentarz z
komentarz z
komentarz z
komentarz z
Tragedia, takie straty
komentarz z
Ogromne!
Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz
lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157543746392551