Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Przedłużenie ograniczeń w rejonie prefektur Chania i Heraklion

Dziś mała aktualizacja covidowych obostrzeń na Krecie. Jak być może pamiętacie ograniczenia, które zostały wprowadzone na terenie prefektury między innymi Chania i Heraklion, miały obowiązywać do 15 września. Wczoraj grecki rząd podjął jednak decyzję o dalszym przedłużeniu środków restrykcyjnych o kolejne 15 dni, czyli do 30 września. To samo dotyczy także rejonu Halkidiki oraz między innymi wysp Lesbos, Zakynthos, Mykonos.

Tawerna w Chania

W związku z tym w tych rejonach Grecji nadal obowiązuje skrócony czas pracy restauracji, barów oraz mobilnych punktów gastronomicznych. Lokale te muszą pozostać zamknięte od północy do godziny 7 rano. Przy stołach w lokalach gastronomicznych czy stołówkach nie może siedzieć więcej niż 4 osoby, w przypadku najbliższej rodziny nie więcej niż 6 osób. Ograniczenie dotyczy także liczby sprzedawców na bazarach (do 50%), tu też konieczne jest zachowanie 5 metrów odległości pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. Zawieszone jest także organizowanie imprez rozrywkowych z udziałem publiczności. Potrzymany jest także obowiązek stosowania masek zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, środkach komunikacji oraz na zewnątrz.

Ograniczenia dotyczące podróży lotniczych

Także grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał nowe instrukcje, które będą obowiązywały do końca września. Jeśli ktoś z Was planuje jeszcze teraz wyjazd do Grecji to powinien uwzględnić to, że przedłużony także zostaje obowiązek wypełniania formularza PLF najpóźniej na dobę przed podróżą.

Ponadto przedłużono zawieszenie lotów między Grecją i Turcją. Od najbliższego piątku osoby podróżujące z Węgier do Grecji drogą lotniczą będą mogły przekroczyć granicę tylko pod warunkiem okazania negatywnego testu Covid-19 wykonanego nie później niż 72 godziny przed przyjazdem. Podobny warunek dotyczy podróżnych przylatujących z Bułgarii, Rumunii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malty, Belgii, Hiszpanii, Izraela, Albanii i Macedonii Północnej.

Dodatkowo loty z Albanii i Macedonii Północnej do Grecji oraz loty na analogicznych trasach powrotnych będą obsługiwane wyłącznie na lotnisku w Atenach.

Przedłużony został także zakaz wjazdu dla obywateli spoza Europy. Na tej liście jest jednak 11 wyjątków, zakaz ten nie dotyczy między innymi Australii, Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Gruzji oraz Japonii.

Gosia,  data_2020-09-16 20:11:37 2020-09-16 20:11:37
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Maciej Lewandowski
Maciej Lewandowski
2020-09-16 18:59:42

Będę 27go i doczekać się nie mogę!

2
 Marta Maria Magdalena Kawalec
Marta Maria Magdalena Kawalec
2020-09-16 19:30:58

ja 25go:))

1
 Agnieszka Bołszuk
Agnieszka Bołszuk
2020-09-16 19:43:53

Da się wytrzymać

2
 Artur Iwański
Artur Iwański
2020-09-16 20:22:41

Jestem od dziś w Agia Marina i jest super

2
 Agnieszka Bołszuk
Agnieszka Bołszuk
2020-09-18 09:40:33

Artur Iwański no to witam

 Artur Iwański
Artur Iwański
2020-09-18 09:54:29

Agnieszka Bołszuk witam

 Agnieszka Oleksiewicz
Agnieszka Oleksiewicz
2020-09-16 21:27:29

my właśnie planujemy...lecieliście na własną rękę czy z biurem?

 Agnieszka Bołszuk
Agnieszka Bołszuk
2020-09-18 09:40:10

Agnieszka Oleksiewicz z rainbow

 Agnieszka Oleksiewicz
Agnieszka Oleksiewicz
2020-09-18 14:11:32

Agnieszka Bołszuk dzięki

 Artur Nowak
Artur Nowak
2020-09-17 04:31:19

Jestem na miejscu. Nie jest źle. Kontrola na lotnisku to taka Grecka ściema. Pozdrawiam

4
 gość}
gość Grek
2020-09-17 09:20:36

"Da się wytrzymać" " Nie jest źle"

Czy Wy jesteście tam za karę...?


 gość}
gość PiotrWie
2020-09-17 19:15:35

Jest super. Pogoda trochę nudna - pod 30 w dzień, 20 w nocy, spać się da tylko pod prześcieradłem, w górach na szlaku przez cały dzień spotykasz kilka osób, w morzu woda ciepła, na plaży niewiele osób - proszę o taką "karę" przez cały rok

 Agnieszka Jankowska
Agnieszka Jankowska
2020-09-17 19:44:31

Halkidiki jednak się pisze?

 gość}
gość PiotrWie
2020-09-17 19:59:55

Wyjazd samodzielny według mnie jest jedyną słuszną opcją. Jak ominiesz trzy główne hotelowiska - Hersoniss- Malię, Georgiopoulis i Platanias- Aghia Marina oraz najbliższe okolice dużych miast to będzie pusto na plażach. Ceny są jak w zeszłym roku - nie zauważyłem żeby ktoś podniósł, raczej odnosimy wrażenie niewielkiego spadku. Jak jedziesz z biurem to dajesz zarobić różnym korporacjom, pensjonaty i tawerny to biznesy kreteńczyków. No chyba że ktoś nie potrafi się porozmawiać w jakimkolwiek języku - spotykałem szefów tawern przyjmujących zamówienia po angielsku, niemiecku, francusku i rosyjsku i to w takich maleńkich miejscowościach że bym się nie spodziewał - wtedy rzeczywiście lepiej wybrać biuro podróży.

 

 gość}
gość Pan Paweł
2020-09-19 14:42:58

Maseczki

A jak wygląda obecnie sytuacja z maseczkami w Chanii? W sensie, co oznacza " na zewnątrz" ? 

Na ulicy, na plaży, w parkach i prywatnych ogródkach też trzeba nosić? I jak to wygląda w praktyce? Jakieś info pewne?

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157427927937551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Oczywiście że da się przejść w 1 dzień ale po co??? Warto się pokąpać na Domacie i Sedonii, obejrzeć widoki idąc siga-siga. Ale co kto lubi. Cieszę się że poprawili oznaczenia - przy pierwszej próbie naszego przejścia były tylko tyczki co spory kawałek, przy drugiej też pojawiły się w niewielkich ilościach znaki E4. Za trzecim razem były już żółto - czarne oznakowania - był znaczny postęp. (...)
gość Mateus: Hmm ja mam odmienne zdanie, zaznaczę, że nie jestem bardzo doświadczonym górskim turystą, ale amatorsko uprawiający sporty wytrzymałościowe. Trasę Agia Roumelii - Sougia pokonaliśmy 2 razy, w 2014 i 2020, trasa bardzo dobrze oznaczona, problem w sumie mieliśmy tylko przy plaży Domata, za bardzo zakombinowaliśmy i poszliśmy górą zamiast plażą.Trasa pokonana 2 razy z całym bagażem na 2 tyg z namiotem itp. (...)
gość PiotrWie: Jak powiększysz do pełnego ekranu na You Tube to wszystkie są podpisane. Ta akurat to Konnos Beach - pierwsza plaża na zachód od Matali. cały film idzie po kolei od plaży Kokkinos Pirgos na wschód aż do plaży Sidonia - pominięte są tylko te które wymieniłem w pierwszym poście i kilka malutkich plaż dostępnych tylko łodzią.
Gosia | crete.pl : Kommos. Po drugiej stronie widocznej skały jest Matala.
gość joy: Podpowiedzcie proszę jaka to palża na filmie w 1min i 26 s.?
gość PiotrWie: Przejście z Tris Ekklisies do Kalamaki jest spokojne - nie ma tam jakiś dużych trudności, wystarczy zabrać ze sobą matę i najmniejszy możliwy śpiwór ( my używamy 600 gramowych, naprawdę małych po kompresji) i można iść - przez dwa tygodnie siga-siga. (...)
Piotrek | www.crete.pl : Cześć Piotrze, wiedzieliśmy, że kto jak kto, ale Ty na pewno dodasz jakiś komentarz do tego filmu :). My zgodnie razem uznaliśmy z Gosią, że to jest rejon do którego musimy jeszcze wrócić. Między innymi właśnie dla tego spokoju i tych ciekawych miejsc :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera