Maseczki ponownie obowiązkowe w sklepach

Jeszcze zaledwie kilka dni temu klienci w supermarketach w Grecji mogli zacząć robić zakupy bez zakładania maseczki, a już od dnia dzisiejszego ten obowiązek został przywrócony. Greckie władze zdecydowały się na ponowne wprowadzenie tego przepisu ze względu na wzrastającą liczbę potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa.

Dodatkowo wydano zalecenie, aby klienci stosowali tylko maseczki materiałowe albo chirurgiczne. Zabronione są natomiast maseczki ze specjalnym zaworem. Przyczynę tego zakazu władze argumentują skomplikowaniem używania i konieczności specjalnego przeszkolenia w stosowaniu tego typu masek.

Turyści w Chania

Obowiązkowy formularz PLF

Musicie też wiedzieć, że służby graniczne w coraz bardziej restrykcyjny sposób przestrzegają wymagania aby turyści wjeżdżający na teren Grecji mieli wypełniony formularz lokalizacji pasażera, o którym pisaliśmy już wielokrotnie. O ile w pierwszych dniach po otwarciu granic dla ruchu międzynarodowego, ci którzy nie wypełnili formularza przed wylotem, mogli to zrobić także na pokładzie samolotu lub nawet na lotnisku, to jednak teraz za jego brak greccy urzędnicy mają prawo nałożyć karę finansową w wysokości 500€.

Jeśli myślicie że to tylko kolejne martwe prawo to niestety nie mamy tu dobrej wiadomości. W ostatnich dniach za brak kodu QR mandatem właśnie w takiej wysokości ukarano turystów z Niemiec. Finansowe konsekwencje można również ponieść za zbyt późne wypełnienie tego formularza (300 €). Przypominamy więc tym, którzy wyjeżdżają wkrótce na greckie wakacje, że wszyscy podróżujący mają absolutny obowiązek wypełnienia formularza PLF. Według aktualnie obowiązujących przepisów należy to uczynić nie później niż 24 godziny przez wylotem. Po jego wypełnieniu w dniu wylotu otrzymacie kod QR, który należy okazać na lotnisku docelowym.

Obowiązkowe testy na przejściu w Promachonas

Przypominamy także tym, którzy będą chcieli wjechać do Grecji samochodem poprzez przejście graniczne z Bułgarią w miejscowości Promachonas, o obowiązku posiadania przy sobie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Test ten należy wykonać do 72 godzin przed planowanym przekroczeniem granicy na wspomnianym wyżej przejściu. Taki test można wykonać jedynie w laboratoriach wskazanych na stronie: lista laboratoriów. Ci którzy takiego testu nie  posiadają są zawracani do Bułgarii.
Po wprowadzeniu powyższego przepisu pojawiły się w sieci sugestie greckich hotelarzy aby dla wszystkich turystów odwiedzających Grecję wprowadzić podobne przepisy, niezależnie od sposobu w jaki przekraczają granice. Prezes Greckiej Federacji Hotelarzy sugerował nawet, że hotele rozważają pokrycie 50% kosztów testów, które mieliby wykonywać podróżni przed przyjechaniem do Grecji, ale tylko w przypadku gdy wynik będzie negatywny. Celem takiego działania miałoby być przyciągnięcie zdrowych turystów do greckich destynacji. Pomysł ten może wydawać się kontrowersyjny, ale póki co to oczywiście czysto hipotetyczne rozważania.

Grecja otwiera granice dla UK i Szwecji

Dodamy też, że od 15 lipca Grecja zaczęła przyjmować turystów z Wielkiej Brytanii. Zaledwie w ciągu dwóch dni Brytyjczykom wykonano łącznie ponad 2800 testów. Na szczęście wszystkie okazały się negatywne. Od 22 lipca  Grecja planuje także otworzyć swoje granice dla Szwedów. Prawdopodobnie jak w przypadku obywateli Wielkiej Brytanii, Szwedzi również będą poddawani na przejściach bardziej intensywnym kontrolom na koronawirusa.

A co na Krecie? Podobnie jak na innych wyspach, mimo że zachorowania zdarzają się, to ilość nowo wykrywanych przypadków raczej nie budzi niepokoju władz. Wczoraj do hotelu kwarantanny przeniesiono 7-osobową rodzinę z Rumunii, w przypadku której testy wypadły pozytywnie.

Gosia,  data_2020-07-18 21:04:18 2020-07-18 21:04:18
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Piotr Pruszyński
Piotr Pruszyński
2020-07-18 19:15:23

W sklepie jest się chwilę więc to do przeżycia. Dramat to będzie jak każą nosić na terenie hotelu, basenu itd.

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-07-18 19:18:19

Miejmy nadzieję że do tego nie dojdzie.

 Piotr Pruszyński
Piotr Pruszyński
2020-07-18 19:20:44

CRETE - Kreta bardzo liczę, że tak się nie stanie. W Grecji jestem zakochany ale takich obostrzeń bym nie zniósł. Planuję przyjechać w połowie sierpnia i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

2
 Kasia Gara
Kasia Gara
2020-07-19 05:13:15

CRETE - Kreta jeśli ludzie przede wszystkim turyści będą przestrzegać zasad to powinno być wszystko ok. Natomiast jeśli są tacy którzy robią po swojemu bo,, wiedzą lepiej,, no cóż. Może być różnie. Poza tym wypadałoby jednak szanować zasady jeśli jesteśmy gościnnie u kogoś.

4
 Urszula Margiewicz
Urszula Margiewicz
2020-07-19 19:30:04

Kasia Gara maseczki to zło. Lekarka kardiolog ze szpitala tu gdzie mieszkam mówi swoim pracownikom. Żadnych maseczek bo będzie mieli grzybicę płuc. To jest po to,żeby ludzie znowu zaczęli chorować na jesień po to żeby powiedzieć korona nie odpuszcza. Znowu zakazy i tak nas zamknąć chcą w swoim kraju bez wyjazdu i rozłożyć i tak rozłożona gospodarkę czyli najbardziej turystykę. To jest chore. W maseczkach źle się oddycha a już jak upały to całkiem katastrofa nawet w sklepie. To jest tragedia. Żal bo tak chce się pojechać do Grecji ale nie mam zamiaru jechać i cierpieć.

 Kasia Gara
Kasia Gara
2020-07-20 04:26:20

Urszula Margiewicz na całe szczęście nikt nikogo nie zmusza wyjeżdżać do Grecji. A sklepie raptem robisz tylko zakupy więc chwila z maseczka nikomu nie zaszkodzi. Jestem ciekawa co będzie jeśli zachorujesz na corona. Znam kilka przypadków i nie jest tak jak pisze wiekszasc niewierzących. Ale każdy ma prawo do swojego zdania. Nadal uważam jednak skoro jadąc do kogoś przestrzegam jego zasad.,, nie mebluje jego domu,,

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-07-20 08:59:35

W Polsce w sklepach też jest obowiązek zakrywania nosa i ust, więc w sumie nic nowego.

 Justyna Borowiak
Justyna Borowiak
2020-07-22 06:19:23

CRETE - Kreta kto nosi ten nosi.

 Dorota M-c
Dorota M-c
2020-07-22 12:39:48

CRETE - Kreta obowiązek w Polsce może i jest ale nosi tylko kilka osób a reszta ma to w głębokim poważaniu i jeszcze próbują dorabiać do tego teorie. Jestem teraz na Krecie i osobiście dzisiaj byłam świadkiem jak ochroniarz nie wpuścił do sklepu 2 osób bo nie miały maseczek. W sklepie 100% klientów z maseczkami. Dziwne...nikt tu nie ma astmy?? Pewnie między innymi z powodu dość solidnego przestrzegania restrykcji nie mają zakażeń . Za to u nas - luuuz się liczy. Jestem ze Śląska. To ta polska Lombardia

 Jacek Maciek
Jacek Maciek
2020-07-18 19:33:16

dziś wróciłem z krety. wszystko działa tak jakby wirus nie istniał. na basenach, a szczególnie podczas posiłków w hotelach człowiek na człowieku. to się źle skończy moim zdaniem.

 Sylwia Wilkowicz-Tłuczek
Sylwia Wilkowicz-Tłuczek
2020-07-18 19:54:10

Zależy gdzie. My jesteśmy na krecie juz w drugim miejscu i wszyscy przestrzegają zasad. Ale jestem w małych ośrodkach. Szczególnie uważają przy posiłkach,bo mówię że boją sie kontroli i kar.

2
 Monika Szulejewska
Monika Szulejewska
2020-07-19 06:48:07

9 sierpnia lecę na Kretę, mam nadzieję że wszystko będzie ok.

 Marek Wozniak
Marek Wozniak
2020-07-19 07:29:14

Monika Szulejewska ja też 09.08 lecę z Poznania będzie dobrze.

1
 Monika Szulejewska
Monika Szulejewska
2020-07-19 08:31:14

Marek Wozniak ja z Gdańska

 Marek Wozniak
Marek Wozniak
2020-07-19 08:31:56

Monika Szulejewska

 Drewek Kasia
Drewek Kasia
2020-07-19 10:35:13

Lecimy 2.08 oby było wszystko ok

 gość}
gość boob
2020-07-19 19:15:28

Jestem koło Chanii. Pytajcie o co chcecie.

Przyleciałem dzisiaj. Samolot full z Warszawy. Bez kodu qr nie wpuszczą was do samolotu. Na miejscu policjant rzucał okiem na pierwszą cyfrę i nawet sam pytał o cyfrę 2. Jak ją masz to idziesz dalej, jak nie to idziesz na test. Widziałem jedną osobę która poszła na test i nie była polskiej narodowości. Na miejscu luz, ale jestem w małym pensjonacie. 

 gość}
gość PiotrWie
2020-07-20 09:06:20

Ten kardiolog jak jest kardiologiem to się zna na sercu, gorzej z innym dziedzinami. Jakby od noszenia maseczek w sklepie przez kilka - kilkanaście minut dostawało się grzybicy płuc to by chirurdzy noszący maseczki po kilka  godzin dzienne wszyscy powymierali na grzybicę płuc a ludzie w krajach gdzie od lat noszą maseczki z powodu smogu jeszcze prędzej. Osobiście w dziedzinie chorób zakaźnych bardziej wolę wierzyć lekarzom chorób zakaźnych niż nawet najlepszemu na świecie kardiologowi.Ale co kto woli - można słuchać tych co się na tym znaja a mozna tych co im się wydaje że się znają.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157294702837551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Zdala jestem od myślenia katastroficznego ale coś mi intuicja podpowiada ze znając „inwestowanie” Greków wszystkie pieniądze od turystów pójdą w prywatne kieszenie a nie ochronę tych pięknych miejsc, a kiedy już dojdzie do ich zniszczenia przez ludzka stopę, to postawią tam wielkie hotele z prywatna plaza, bo tylko to zostanie.
jeszcze niech za powietrze zaczną naliczać, za chlor w basenie, sól w morzu, opłatę za sterylne all inclusive etc. Grecji już i tak nie ma od dawna, mogą stawać na uszach i tak się nie dorobią Greki zapyziałe
Dobry pomysł, ale jak z tym pójdzie jakieś udogodnienia typu ubikacja z prawdziwego zdarzenia itp
gość dodekanezowiec: Ale można wejść bokiem, do czego zachęcił pan sprzedający bilety... Bo już limit osób się wyczerpał.  
Aby wejsc na Wulkan Teide wymyslono inne rozwiazanie. Czyli koniecznosc uzyskania zezwolenia na wstep, ale bezplatnie. Zezwolenie wymagane jest tylko w godzinach pracy straznikow czyli CHYBA od 9:00 do 18:00, w innych godzinach mozna wchodzic bez
Komercja komercja komercja ... dlatego kreta to nie moja bajka ... choć w tym roku chciałam się do niej przekonać... niestety na tle innych greckich wysp wypadła słaboooooo
Dobrze ze poznałam te miejsca kiedy była tam garstka ludzi a rano tylko ja :)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera