Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Przygotowania do sezonu na plażach

W ostatnim dniach na coraz większej liczbie greckich plaż instalowana jest różnego rodzaju infrastruktura taka choćby jak parasole czy też leżaki. Nie powinno więc dziwić, że w ostatnim czasie na plażach pojawia się coraz więcej osób. Do wypoczynku nad morzem z pewnością zachęca także coraz lepsza pogoda. Parasole oraz leżaki instalowane są między innymi na plaży w Elafonisi. Mamy nadzieję, że prace te odbywają się zgodnie z przepisami jakie obowiązują obecnie w Grecji ;-)

Parasole na plaży na Krecie

W ostatnim czasie regulacje te uległy niewielkim modyfikacjom. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi bary na plaży będą mogły podawać jedzenie oraz napoje, jednak w dalszym ciągu zabronione będzie odtwarzanie muzyki oraz organizowanie różnego rodzaju imprez.

Pozostałe przepisy związane z wypoczynkiem oraz organizacją działalności na plaży wyglądają następująco:

Osoby oraz firmy nie przestrzegające tych przepisów muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami obejmującymi wysokie kary pieniężne oraz czasowy zakaz działalności gospodarczej.

Jedną z pierwszych firm, którą dotknęły te sankcje jest plażowy bar Alemagou znajdujący się na wyspie Mykonos. Właściciele tego obiektu całkowicie zignorowali obowiązujące obecnie przepisy nakładające działalność w ramach przyjętego reżimu sanitarnego. Na poniższym filmie możecie zobaczyć, że w okolicach baru zgromadziła się bardzo duża liczba osób, które po prostu imprezowały.

Inspektorzy kontrolujący ten obiekt nałożyli na właścicieli baru karę w wysokości 20 tys. € oraz dodatkowo zakazali dalszej działalności na okres 60 dni. Grecki rząd zapowiedział, że sytuacje tak skrajne jak w przypadku baru na plaży na wyspie Mykonos będą karane z pełną surowością. Rzecznik tamtejszego rządu zapowiedział również, że jeśli będzie tego wymagała sytuacja to w obrębie poszczególnych wysp oraz prefektur mogą być wprowadzone lokalne regulacje zaostrzające przepisy związane z dozwoloną działalnością gospodarczą oraz innymi aktywnościami.

Gosia i Piotrek,  data_2020-06-08 19:47:00 2020-06-08 19:47:00
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Mariola Dudzinska
Mariola Dudzinska
2020-06-08 17:59:58

1
 Ewa Braciszewska
Ewa Braciszewska
2020-06-08 18:05:46

1
 gość}
gość Arturrro
2020-06-09 00:27:27

Po przeczytaniu zarówno wymogów sanitarnych na plażach jak i w hotelach (w komentarzu przy innym temacie pisała Gosia - dzięki!), dodając do tego losowe testowanie na lotniskach, to jednak raczej odpuszczę Grecję. Ciekawe jak będą sprawdzać liczbę osób w przeliczeniu na m2 plaży. Bramki wejściowe? Czy taka trochę ściema, że niby coś się robi? A jak wyjdzie, że jest więcej to ktoś będzie wyganiał?

 gość}
gość PiotrWie
2020-06-09 11:23:17

Restrykcje będą wszędzie - więc jak Ci bardzo przeszkadzają to po prostu trzeba sobie odpuścić wakacje. A co do wyjazdu za granicę - wcale nie jest powiedziane że będzie możliwy - jak na razie mamy rekord nowych zachorowań w UE, więc nie wiadomo czy ktokolwiek będzie tak zdeterminowany by wpuszczać nas do siebie - fakt że mamy mniej zgonów o niczym nie świadczy - zresztą gdyby ograniczyć się do krajów Europy środkowo - wschodniej gdzie ilość zgonów jest wyraźnie mniejsza niż w zachodniej ( różne są teorie dlaczego, pewnie za kilka lat znajdziemy odpowiedź) to wcale ich nie mamy tak mało - raczej jesteśmy liderem regionu.

 gość}
gość Arturrro
2020-06-09 14:33:44

Restrykcje przeszkadzają zawsze, pytanie tylko jakie one będą. Jak na razie Grecja ma robić losowe testy na lotnisku. Natomiast dobrze jakby chyba dużo osób zrezygnowało. Mam wrażenie, że szybko by się i restrykcje pokończyły.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157188741842551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Irena Zygmunt Pampuch: 
gość PiotrWie: Albania jest całkiem ciekawa, jest co zwiedzać, góry do pochodzenia, tam bym pojechał. Turcja - wczoraj oglądałem specjalnie Tour of Turkey ba jechali wzdłuż wybrzeża. mi nie pasuje - wygląda jak większość śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii kontynentalnej - plaża, za nią wielkie hoteliszcza, potem szosa a za nią kolejne wieżowce. (...)
gość Arturrro: Mi głównie nie pasują testy na lotnisku. Na Majorce konieczny jest obecnie test przed wylotem  i żadne drugie testy wyrywkowe. Na plaży nie trzeba mieć maski(chcieli to wprowadzić ale Baleary się nie zgodziły), do pływania tym bardziej bo tam maska nie była konieczna do uprawiania sportu np. bieganie. Oprócz Zanzibaru, Dominikany(tutaj chyba wyrywkowe) i Meksyku testy nie są wymagane w Albanii. (...)
gość PiotrWie: Sprawdziłem wymagania innych krajów - Hiszpanii, Francji, Włoch czy Chorwacji - wymagają testów przed wyjazdem, kwarantanny po przybyciu i noszenia masek na świeżym powietrzu. Ostatnio Hiszpania poluzowała i pozwala pływać bez maski - ale podejść do wody musisz w masce. (...)
gość PiotrWie: Nie twierdzę że mi pasują testy - ale póki co bez testów to tylko Zanzibar. Jak będzie latem - zobaczymy. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. I tyle.
gość Arturrro: Piotrze, oczywiście możemy się dostosować ale tez wybrać inna destynacje. To nie jest narzekanie przed klawiatura tylko wyrażenie swojej opinii, tak samo jak to Ty robisz. Tobie pasują testy w Polsce, później testy na lotnisku i ewentualna kwarantanna. Mi nie. Porównanie do tego, ze kiedyś to było drożej jest całkowicie bezzasadne. (...)
gość PiotrWie: To kraje boją się o bezpieczeństwo swoich obywateli - ja wiem jak unikać zakażenia i przez rok pracy z pacjentami udało mi się uniknąć. Podróżowanie bez żadnych ograniczeń w dobrych układach wróci za co najmniej kilka lat - a więc albo możemy się dostosować albo siedzieć przed klawiatura i narzekać. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera