Wycieczka górską drogą do płaskowyżu Lassithi

Chociaż z każdym dniem robi się coraz cieplej, to jednak w wysokich górach na Krecie pogoda wciąż bywa kapryśna i lubi płatać figle. Przekonać się można to tym między innymi na najnowszym filmie Giannisa Psaroudakisa, który ostatnio wybrał się na płaskowyż Lassithi. W czasie swojej wycieczki pokonał bardzo malowniczą krętą górską drogę wiodącą przez wioski Xeniakos oraz Katofygi. Przy okazji wizyty na Lassithi odwiedził on również niewielki płaskowyż Limnakaro, który znajduje się na wysokości przeszło 1120 m. n. p. m. W jego zachodniej części znajduje się niewielki kościółek Świętego Ducha, którego powstanie datowane jest na mniej więcej X wiek.

Piotrek,  data_2020-04-09 18:46:18 2020-04-09 18:46:18
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Basia Gajda Matczak
Basia Gajda Matczak
2020-04-09 17:16:18

droga Crete jak wygląda sytuacja na wyspie i jakie sa prognozy pandemiczne?

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-04-10 08:41:52

Ludzie siedzą w domach, muszą zgłaszać władzom każde wyjście. Teraz najbardziej newralgicznym momentem będą święta, które w Grecji wypadają za tydzień. Pewnie będą wprowadzone ostrzejsze restrykcje aby ludzie nie przemieszczali się w tym czasie.

 gość}
gość PiotrWie
2020-04-09 20:35:31

W zeszłym roku byliśmy w kościółku na Limnakaro na mszy wielkopiątkowej - organizowanej przez Klub Górski z Agios Nikolaos. Trzy godziny śpiewali na dwa głosy i budowali grób Chrystusa. W tym roku tez mieliśmy lecieć jutro - niestety wyszło jak wyszło, pewnie z wylot 8 maja też będą nici - trudno, może chociaż La Gomera na przełomie września i października wyjdzie. 

 Marta Wolny-Lis
Marta Wolny-Lis
2020-04-09 20:45:00

Byliśmy w środku lata. Wyjażdżalismy z Hersonissos w pięknym słońcu po to żeby w górach skryć się całkowicie we mgle i chmurach. Na płaskowyżu byliśmy zaś świadkami ( a raczej uczestnikami) burzy, po to by po kilku godzinach wracać w pełnym słońcu na błękitnym niebie. Polecamy każdemu taką wycieczkę, jest pięknie i koniecznie odwiedziny w Psychro Cave.

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2020-04-10 08:43:38

To jest właśnie ta magia Krety :) Na wybrzeżu słońce a w górach niespodzianka.

1
 Karina Kwaśniewska
Karina Kwaśniewska
2020-04-13 13:03:31

Byliśmy kiedyś w likend majowy, nie mieliśmy takich pogodowych przygód. Nam świeciło cały czas słońce.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10157003525627551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Zaszczepcie się a zaoszczędzicie 2/3 z tego.
18 maja nie jest piątkiem :)
Hej, lecę na Kretę w poniedziałek i faktycznie nie mogłam znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat otwarcia wąwozu, ale... Od 20.05 mozna wykupić wycieczki zorganizowane, więc zakładam, że wtedy Samaria otworzy się na turystów, tzn. mam taką ogromną nadzieję...
gość PiotrWie: Sezon się zaczyna. Od rana już trzeci samochód z dostawą do tawerny przy plaży
gość dodekanezowiec: 2 osoby dorosłe + 5,5 latek - ceny z Itaką - 340 x 3 + kwestia powrotu 3 x 99, aczkolwiek: - z kwarantanny po powrocie są zwolnione osoby wracające z przedszkolakiem,  - a wooj z wami, nie byde płocić, łobkupie sie, na kworontonnę se po powrocie pujde, do roboty tysz nie bynde musioł!   A na poważnie - liczę że od czerwca może antygen wprowadzą. 
gość PiotrWie: Bez przesady- Samaria jest mniej więcej tak niebezpieczna jak Droga Pod Reglami w Karkonoszach Szlak jest wyrównany, co kilkadziesiąt minut drogi są źródła wody, a w razie skręcenie nogi obsługa zawiezie delikwenta na koniu. Widziałam tam takich co szli w butach do wody i jakoś doszli. Jak dla kogoś Samaria jest bardzo niebezpieczna to niech lepiej nie opuszcza nadmorskiej promenady. (...)
gość PiotrWie: My dzisiaj byliśmy na okrężnej trasie przez wąwozy Kato Poros i Moundros. Pierwszy bardzo ładny ale bardzo niejasny szlak - spore odcinki szliśmy po prostu strumieniem. Było dość trudno, ale przeszliśmy. Drugi dużo łatwiejszy - ale też ciekawy, przez całą drogę wzdłuż strumienia rosną platany. 11 km zajęło nam 6 godzin.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera