Wieloryby u wybrzeża Krety

O niebywałym szczęściu mogą mówić pasażerowie, którzy kilka dni temu w Agia Roumeli wsiedli na pokład łodzi. Nagle podczas rejsu wzdłuż wybrzeża Krety z morza zaczęły wynurzać się wieloryby. Jak donoszą świadkowie były to co najmniej dwa okazy, które w charakterystyczny sposób od czasu do czasu wydmuchiwały powietrze. Niektórym pasażerom na szczęście udało się zarejestrować filmiki, na których możecie także zobaczyć to spektakularne spotkanie.

Występowanie tych dużych ssaków w pobliżu Krety może co prawda dziwić, jednak warto wiedzieć, że walenie zamieszkują najgłębsze rejony Morza Śródziemnego. W poszukiwaniu pożywienia, którym najczęściej są kalmary, schodzą nawet do głębokości 2000 metrów. Tak głębokie miejsca zaś występują w niedalekiej odległości od południowego wybrzeża Krety. Kilka lat temu pisaliśmy także o podobnym spotkaniu, które miało miejsce w pobliżu wyspy Gavdos oddalonej od Krety 36 km.

Gosia,  data_2019-08-29 18:58:04 2019-08-29 18:58:04
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Olenka Cze
Olenka Cze
2019-08-29 17:26:33

Wow

 Iwona Wiercińska
Iwona Wiercińska
2019-08-29 17:33:16

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156433474887551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie : Może przynajmniej nauczą się trochę oszczędzać wodę - bo jak widzieliśmy jak leją hektolitrami chodniki przed domami to stwierdzaliśmy że woda w Grecji musi być bardzo tania i marnują ją w sposób tragiczny.
Gosia | crete.pl : Dzięki za spostrzegawczość :) Faktycznie nie uaktualniliśmy tej informacji.
gość Waldek: Bilet łączony uprawniający do wejścia na teren muzeum oraz na wykopaliska w maju 2023 to koszt” 20 € 
Zmiana klimatu W tym roku było bardzo mało opadów deszczu
Super miejsce piękne widoki
Ale super.
Polka na Kretowisku: Pogoda taka że nic tylko pić
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera