Makry Gialos bardziej przyjazne dla pieszych

Lokalne władze w Makry Gialos pracują z przedstawicielami tamtejszego Stowarzyszenia Handlowego nad stworzeniem rozwiązań, które uporządkują sposób organizacji ruchu w obrębie deptaku ciągnącego się wzdłuż tamtejszego portowego wybrzeża. W chwili obecnej dosyć często zdarza się, że poruszające się tam samochody oraz jednoślady zakłócają pieszy ruch oraz utrudniają pracę obiektów gastronomicznych znajdujących się w tej części miejscowości. Lokalne władze oraz przedstawiciele stowarzyszenia chcą zintensyfikować działania mające na celu umocnienie wizerunku tego obszaru jako reprezentacyjnej pieszej promenady.

Makry Gialos

Warto podkreślić, że już obecnie część tamtejszej drogi oznakowana jest jako ulica z częściowym zakazem ruchu kołowego. Od kilku dni portowy rejon Makry Gialos znajduje się pod szczególną uwagą tamtejszej policji, która sprawdza, jak kierowcy stosują się do tamtejszych znaków drogowych. Na razie działania funkcjonariuszy ograniczają się do działań prewencyjnych. Możliwe jednak, że w najbliższej przyszłości kierowcy łamiący ograniczenia, będą karani mandatami. Policjanci nie wykluczają podjęcia takich działań.

Kolejną sprawą, jaką chciałaby zmienić ta grupa ekspercka jest zmiana sposobu regulacji ruchu tranzytowego odbywającego się przez tę miejscowość. Pomimo tego, że od kilku lat dostępna jest bardzo wygodna obwodnica Makry Gialos, to w dalszym ciągu znaczna część samochodów (w tym również dużych ciężarówek i autobusów) wciąż porusza się jadąc przez centralną część miejscowości. Z tego względu lokalne władze rozważają możliwość całkowitego zakazu ruchu pojazdów o masie przekraczającej 3,5 t. Oczywiście z ograniczeń tych częściowo zwolnione byłyby samochody ciężarowe dostarczające zaopatrzenie do tamtejszych sklepów, które miałyby możliwość wjazdu do Makry Gialos w godzinach porannych. Zakaz wjazdu nie dotyczyłby autobusów KTEL.

Makry Gialos

Władze miejscowości rozważają również możliwość uporządkowania placu, jaki znajduje się tuż przy porcie. W chwili obecnej jest on wykorzystywany jako nieformalny parking oraz miejsce, gdzie składowane są stare zdewastowane łodzie. Władze Makry Gialos szacują, że dzięki pozbyciu się tych wraków oraz lepszej organizacji udałoby się wygospodarować miejsce dla około 40 samochodów. Parking ten stanowiłby pewne uzupełnienie dla dwóch pozostałych znajdujących się we wschodniej części miejscowości. W szczycie sezonu turystycznego, ze względu na dużą ilość turystów przyjeżdżających tu wieczorami na parkingach tych bywa dosyć tłoczno.

Obecny sezon już w tej chwili postrzegany jest przez wielu przedsiębiorców jako trudny. Wedle wstępnych szacunków tylko w kwietniu i maju liczba gości odwiedzających Makry Gialos zmniejszyła się o około 20% w stosunku do ubiegłego roku. Lokalne władze oraz przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że utrzymanie dobrego wizerunku, a co za tym idzie przyciągnięcie większej liczby turystów, wymaga obecnie większego wysiłku. Proponowane zmiany mają być jednym ze sposobów na polepszenie wypoczynku osób przebywających w Makry Gialos.Makry Gialos bardziej przyjazne pieszym

Piotrek,  data_2019-06-07 19:52:04 2019-06-07 19:52:04
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Dana Gołowacz
Dana Gołowacz
2019-06-07 18:08:03

ten deptak tworzy się sam :) część ludzi spaceruje ulicą i a części wzdłuż linii brzegowej :) ja tam łaziłam 4 razy dziennie <3 Uwielbiam to miejsce

4
 Grzegorz Kwiecień
Grzegorz Kwiecień
2019-06-07 19:04:08

Dana Gołowacz dokładnie tak:)

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2019-06-07 19:17:27

Ale jednocześnie na części tego deptaka nadal jeżdżą samochody i skutery. Władze Makry Gialos chcą właśnie to wyregulować czyli oduczyć kierowców od jeżdżenia tym deptakiem.

2
 Dana Gołowacz
Dana Gołowacz
2019-06-07 19:20:32

CRETE - Kreta i to jest genialna idea , myslę też,że przypięcie tych miejsc do kwestii miasta,przyniesie dodatkowe euro na działalność samej promenady ,to też istotne

1
 Mariola Maj
Mariola Maj
2019-06-07 18:39:50

I ja

 Ania Kul
Ania Kul
2019-06-07 18:40:00

Mokry golas- świetna okolica! Do snorkowania i do zwiedzania okolic

2
 Jola Knaś
Jola Knaś
2019-06-07 18:53:34

Fantastyczne miejsce...wrócę tam jeszcze

5
 Marcin Palacz
Marcin Palacz
2019-06-07 19:17:01

W Kissamos ulice na noc zamykają :)

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2019-06-07 19:30:03

W wielu miasteczkach tak robią. W dzień przejezdna droga, wieczorem jest dostępna tylko dla pieszych.

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10156255831127551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Bravo Creta ❤️
I to bez Rosjan!!! Wow!!!
Super. Ja dziś właśnie wylądowałam w Chanii. Uwielbiam to miejsce
Lepiej się tego ująć nie da .....niesamowite uczucie
Pierwszy wdech po wyjściu z samolotu jest bezcenny
My za równe 3 tygodnie lecimy, pierwszy raz na Kretę:-)
Zawsze robię pstryka
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera