Booking.com

Wzrosty ruchu turystycznego w Grecji

data_2018-07-22 20:34:29 2018-07-22 20:34:29

Jednym z tegorocznych celów, jakie chce uzyskać Grecja, to przekroczenie liczby 32 mln turystów odwiedzających ten kraj. Wszystko wskazuje na to, że osiągnięcie go nie powinno stanowić najmniejszego kłopotu. Potwierdzeniem tego może być wywiad z Eleną Kountourą, jaki przeprowadziła rozgłośnia radiowa Sto Kokkino. Tamtejsza minister turystyki przekazała informację, że na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy liczba zagranicznych turystów była większa o ponad 20% w stosunku do roku ubiegłego. Całkowita ilość osób odwiedzających w tym czasie Grecję sięgnęła liczby 4,5 mln osób.

Turyści w Chanii

W swoim wywiadzie pani Elena Kountoura podkreśliła, że w chwili obecnej turystyka to najważniejszy z sektorów greckiej gospodarki. Tym bardziej pozytywnie odbierane są informacje o tym, że w okresie niskiego sezonu tamtejsze hotele odnotowały wzrost przychodów na poziomie 10%. Analitycy spodziewają się, że ten pozytywny trend będzie odnotowywany również przez inne podmioty powiązane pośrednio lub bezpośrednio z branżą turystyczną. Zwiększone przychody branży turystycznej wpłynęły z pewnością na ożywienie lokalnych przedsiębiorstw świadczących różnego rodzaju usługi.

W krótkim wywiadzie pani minister poinformowała również, że od kilku lat daje się zauważyć efekty działań marketingowych realizowanych przez podlegające jej urzędy. Dzięki dobrze zaplanowanym kampaniom reklamowym prowadzonym na przestrzeni ostatnich lat niektóre z regionów Grecji osiągnęły oszałamiające wzrosty ruchu turystycznego. Wspomnieć warto choćby o zachodniej części Grecji, gdzie ilość przyjeżdżających osób jest większa o 150%.Turyści w Chanii

W luźnych rozmowach z osobami pracującymi na Krecie zauważamy, że wiele spośród nich mówi o bardzo pracowitym sezonie. Przeglądając booking.com nie sposób również nie zauważyć, że dla większości popularnych terminów spora część hoteli i pensjonatów znajdujących się w popularnych miejscowościach turystycznych wykazuje całkowitą zajętość miejsc. Jeśli więc w te wakacje planujecie samodzielny przylot na Kretę to w poszukiwaniu noclegów polecamy Wam się skupić na nieco mniej popularnych miejscowościach. Jeśli interesuje Was konkretny obiekt to warto również samodzielnie kontaktować się w celu potwierdzenia ilości wolnych pokoi.

Gosia i Piotrek,  data_2018-07-22 20:34:29 2018-07-22 20:34:29
Średnia: 1
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 1 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155555835897551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

W Jeorjopouli montowali parasole kilka dni temu. No jestem ciekawa czy teraz będą demontować.
gość PiotrWie : Nam się podoba - może znowu da się jeździć na Kretę. Miłośników leżaków zapraszamy z powrotem na północne wybrzeże.
Bardzo się cieszę. Mnie to odpowiada, bo nie znoszę głośnej muzyki na plaży i coraz trudniej było znaleźć miejsce bez leżaków. Jak ktoś chce leżaki to zapewne znajdzie odpowiednie miejsce.
W Falasarnie byłam ostatnio jakieś 2-3 lata temu. Leżak na leżaku, głośna muzyka z baru, co najmniej dwa kłady, kursujące tam i z powrotem co kilka minut, generujace niesamowity hałas i smród.... a pamiętam jeszcze czasy, jak można było na tej plaży rozłożyć się z kocykiem w ciszy i spokoju, eh... no cóż może i szkoda miejsc pracy, ale ludzie wszystko potrafią zniszczyć i nie znają umiaru jeśli chodzi o kasę, ... (...)
Bardzo dobrze. Jak ktoś nie chce wypożyczać leżaka, to miejsca musi szukać na drugim końcu wyspy i w najbrzydszej okolicy.
Małe sprostowanie. Określenie "Fałszywe plaże" jest błędne. Chodzi tu o "Niezadeptane plaże" (gr. Απάτητες παραλίες) ;)
To znaczy, że z Falasarny znikną baldachimy do leżenia? Trochę rewolucja.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-24 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera