Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

Wzrost ruchu pasażerskiego na greckich lotniskach

Na podstawie najnowszych danych opublikowanych przez grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego (Υπηρεσίας Πολιτικής Αεροπορίας – ΥΠΑ) śmiało można napisać, że tamtejsze porty lotnicze wciąż utrzymują wysoka dynamikę wzrostu ruchu pasażerskiego. Na przestrzeni pierwszych pięciu miesięcy całkowita liczba pasażerów, która skorzystała z usług tamtejszych lotnisk wyniosła aż 16 261 853 osoby. Jest to wartość większa o niespełna 10,5% (ponad 1,5 mln pasażerów) w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Chania - lotnisko

Warto odnotować w tym miejscu, że tylko w maju przez greckie lotniska przewinęło się ponad 6,3 mln pasażerów. Jest to wartość większa o 14% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Spośród wszystkich pasażerów w miesiącu tym aż 2,5 mln stanowili zagraniczni goście. W maju ubiegłego roku wartość ta była mniejsza o blisko 19%. Wszystko wskazuje więc, że ubiegłoroczne założenia o rekordowym ruchu turystycznym w 2018 roku mogą być bardzo trafne.

Spośród wszystkich lotnisk największy ruch pasażerski został odnotowany na lotnisku w Atenach, Heraklionie, Rodos oraz Salonikach. Tuż za pierwszą piątką uplasował się port lotniczy w Chanii. Cieszy to, że w końcu po wielu latach stagnacji pewne ożywienie przeżywa lotnisko w Sitii, które znalazło się w gronie trzech lotnisk odnotowujących najwyższy wzrost ruchu. Na przestrzeni od stycznia do maja 2018 roku z usług tego portu lotniczego skorzystało ponad 11 tys. pasażerów. Jest to wartość większa o 77,8% w stosunku do roku ubiegłego.

Piotrek,  data_2018-06-26 19:12:50 2018-06-26 19:12:50
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Robert Mch
Robert Mch
2018-06-26 17:23:54

Karina Julita nie pozostaje nic innego jak się dołożyć niedługo do tego rekordu :D

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-06-26 17:30:20

My ze swojej strony też obiecujemy "dołożyć" małe swoje co nieco do tego rekordu ;)

 Karina Kaminska-Much
Karina Kaminska-Much
2018-06-26 17:24:45

No oczywiście że trzeba

2
 Basia Skye
Basia Skye
2018-06-27 14:45:35

Dołożyłam. Przed sezonem oczywiście.

1
 gość}
gość PiotrWie
2018-06-27 20:54:12

My dołożyliśmy dwa lądowania i jeden start w Chanii i jeden start w Heraklionie - z powodu odwołania samolotu z Chanii

 gość}
gość PiotrWie
2018-06-29 23:13:46

Jak pisałem w komentarzu jakiś czas temu temu przy powrocie z Krety spotkało nas odwołanie lotu. Po powrocie poczytałem w internecie komentarze, że uzyskanie rekompensaty z z tytułu EU261 jest trudne, linie wynajdują tysiące powodów by nie wypłacać itd. Nie wierzcie w takie wpisy - są chyba sponsorowane przez firmy pośredniczące w uzyskaniu rekompensaty w zamian za 25% uzyskanej sumy. Wypełniłem formularz reklamacyjny 15 czerwca wieczorem, po wysłaniu otrzymałem automatyczne potwierdzenie przyjęcia, 18 czerwca po południu otrzymałem informację że rekompensata została nam przyznana z w ciągu 10 dni roboczych będzie wypłacona i w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zgodnie z rozporządzeniem EU261 po 400 euro rekompensaty na osobę - tak więc uzyskanie rekompensaty w sytuacjach do tego uprawniających jest proste - nie warto za wypełnienie prostego formularza płacić 100 euro od osoby.

Piotrek | www.crete.pl
Piotrek | www.crete.pl
2018-07-02 12:06:47

Rekompensata

Piotr super, że udało Ci się uzyskać rekompensatę. Faktycznie widać na Twoim przykładzie, że jej uzyskanie nie jest niemożliwe i wcale nie wymaga angażowania film zajmujących się uzyskiwaniem tego typu świadczeń.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155496927587551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

Gosia | crete.pl : χώρα σφακίων w wolnym tłumaczeniu to kraj kul, więc tego....
gość dodekanezowiec: Tak tylko pytam :)
Wojtek Arciszewski: Przypominam, że statki nie są z gumy. Mają określoną nośność, czyli dopuszczalną masę ładunku. W przypadku statków pasażerskich ładunkiem są ludzie. Tutaj nie ma żartów.Co jakiś czas dowiadujemy się o zatonięciach przeciążonych promów np. w Bangladeszu, czy Indonezji .
Adam Wyspiański : CRETE - Czy wystarczy jeden kod QR dla całej rodziny?? Mam wylot 14 sierpnia do Chania. Lecę z żoną i dwójką dzieci. (...)
Gosia | crete.pl : Generalnie Grecy zalecają korzystanie z masek bawełnianych albo zwykłych chirurgicznych. Te z filtrem są niezbyt dobrze widziane, bo trzeba umieć z nich korzystać, więc Grecy uznali że są zbyt niebezpieczne dla zwykłych użytkowników. W przyłbicach to widzieliśmy tylko obsługę w tawernach. Generalnie za brak masek codziennie wlepiają kary więc lepiej nie ryzykować.
Anna Mielin: Chciał dobrze, przecież pływają stamtąd rzadko, a komuś musiało się to nie spodobać i doniósł komu NIE trzeba...
Karolina H-r: Wczoraj wróciłam ❤️
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera