Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.

NEN Nowe rejsy na południu Krety

Z braku wygodnej siatki dróg komunikacja w rejonie południowego wybrzeża Krety w dużym stopniu zdominowana jest przez żeglugę promową. Do tej pory na tym polu bezkonkurencyjne było przedsiębiorstwo Anendyk obsługujące wszystkie główne połączenia realizowane do portów znajdujących się pomiędzy miejscowościami Chora Sfakion a Paleochora. Od wczoraj sytuacja ta uległa jednak zmianie, gdyż 7 czerwca swoją działalność zainaugurował armator Ναυτική Εταιρεία Θαλάσσιων Μεταφορών Νότιας Κρήτης w skrócie nazywany ΝΕΝ Κρήτης.

NEN-Kritis

Na razie firma ta będzie operować wykorzystując jeden 33 metrowy statek Apollon K. zabierający na pokład do 260 pasażerów. Napędzany jest on dwoma silnikami diesla o łącznej mocy 742 KM, które pozwalają osiągnąć tej jednostce maksymalną szybkość 14 węzłów. Załogę stanowi 6 osób, które posiadają wieloletnie doświadczenie w obsłudze ruchu pasażerskiego.

Docelowo rejsy obsługiwane przez Apollon K. mają łączyć wszystkie porty począwszy od Chora Sfakion, a skończywszy na Paleochorze. Obecnie jednak połączenia realizowane przez NEN Κρήτης obejmą rejsy na następującej trasie: Chora Sfakion – Loutro – Agia Roumeli – Sougia. Szczegółowy harmonogram połączeń wraz z kosztem biletów znajdziecie na poniższej grafice.

NEN-Kritis

W chwili obecnej sprzedaż biletów będzie realizowana w czasie wejścia pasażerów na pokład. Docelowo ma się odbywać ona za pośrednictwem kiosków znajdujących się w Chora Sfakion, Loutro oraz w Agia Roumeli. W portach Sougia oraz Paleochora sprzedażą biletów będą zajmować się agencje turystyczne współpracujące z NEN Κρήτης.

Rozpoczęcie działalności nowego armatora to naszym zdaniem doskonała wiadomość dla turystów planujących wycieczki w tym rejonie Krety. Mamy również nadzieję na to, że przełamanie dotychczasowego monopolu Anendyk wpłynie również na większą konkurencję w obrębie kosztu biletów, a także jakości usług.

Piotrek,  data_2018-06-08 20:24:13 2018-06-08 20:24:13
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Anna Mielin
Anna Mielin
2018-06-08 18:46:19

Świetna wiadomość. Konkurencja może wpłynie na ceny :-)

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-06-08 18:46:52

Na to liczymy :)

 Adam Martinakis
Adam Martinakis
2018-06-08 22:29:32

Nie istnieje taka szansa w Grecji

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-06-09 10:42:52

A jednak po porównaniu cenników Anendyka i NEN widać, że jest taniej na korzyść NEN. Pozostaje więc trzymać kciuki aby nowy operator rozwinął sieć połączeń także o Paleochorę.

 Marta Wójcik
Marta Wójcik
2018-06-08 20:07:24

Moze będą częstsze rejsy z wawozu Samari....

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155456411197551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: My jak byliśmy kilka lat temu w połowie kwietnia zeszliśmy trochę naokoło - zamiast z parkingu prosto w dół poszliśmy najpierw w lewo a potem w dół i według nas to zejście było łatwiejsze. Wracaliśmy w górę już normalną drogą. oczywiście byliśmy w porządnych butach trekkingowych. (...)
Justyna Magierło: Prawda. Ja wiem że to słabe, ale powinna być tablica informacyjna ostrzegajaca o trudnym zejściu i wybraniu dobrego obuwia. Niesety, początek wyglada lekko a potem jest co raz gorzej. Dobre buty trekkingowe i można schodzic.
Milena Witkowska-Konkol: Tomasz Konkol
Aleksandra Cichoń-Szkudlarek: Mimo wszystko trzeba tam być!
Mirela Sz: 
Monika Obroślińska: To prawda... miejsce przepiękne ale niebezpieczne.
Michał Deptuła: Widziałem też parkę schodzącą na bosaka.....
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera