Cretan Zeus Park

Na południowym stoku masywu Psiloritis w okolicach miejscowości Vorizia (Βορίζια) 20 marca swoją działalność rozpoczyna nowy park tematyczny "Cretan Zeus". Osoby odwiedzające to miejsce będą miały możliwość nie tylko do zapoznania się z historią tego rejonu wyspy, ale również do zapoznania z ginącymi tradycjami i zawodami typowymi dla tego rejonu Krety.

Ten niezwykły projekt to inicjatywa, która wyrosła z marzeń dwóch Kreteńczyków. Dzięki ciężkiej pracy ponad 70 osób po trzech latach miejsce to będzie mogło w końcu przyjąć pierwszych zwiedzających. Całkowita powierzchnia parku to przeszło 500 akrów ziemi położonej na wysokości od 700 do 1100 metrów. Warto zauważyć również, że przy realizacji tego projektu starano się korzystać w jak największym stopniu z lokalnych materiałów. Zadbano również o to aby inwestycja ta w jak najmniejszym stopniu wpływała na lokalne środowisko.

Powierzchnia parku została podzielona na pięć oddzielnych grup tematycznych. Jednym z nich jest park botaniczny oraz przyrodniczy, gdzie zgromadzona została roślinność charakterystyczna dla górskich rejonów Krety. Można tu zobaczyć między innymi lecznicze zioła, których zdrowotne właściwości znane są już od czasów Hipokratesa. W obrębie parku botanicznego wytyczonych zostało około 1650 metrów ścieżek poprowadzonych pośród tarasów pokrytych roślinnością.

Kolejną atrakcję tego miejsca stanowi park zoologiczny, w którym hodowane są takie zwierzęta jak konie, dzikie kozy kri-kri, osły oraz wiele innych. Celem tej części parku "Cretan Zeus" jest nie tylko prezentacja zwierząt ale również pokazanie życia codziennego mieszkańców górskich rejonów Krety.

Dzięki części historycznej oraz tej poświęconej folklorowi turyści będą mogli poznać jak z biegiem czasu zmieniało się oblicze Krety. Odwzorowana tradycyjna zabudowa oraz wystawa dawnych narzędzi pozwala zbliżyć się do sposobu życia dawnego wiejskiego pasterza, pszczelarza czy też rolnika. Miejsce pozwala również poznać powoli ginącą sztukę ówczesnego rzemiosła.

Powyższy film prezentujący park “Cretan Zeus” wygląda bardzo obiecująco.Jeśli kiedyś będziemy w okolicach miejscowości Vorizia to z pewnościę wygospodarujemy odrobinę swojego czasu aby zobaczyć oraz zwiedzić to miejsce.

Piotrek,  data_2018-01-09 19:47:17 2018-01-09 19:47:17
Średnia: 4.5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4.5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Anna Gorzen
Anna Gorzen
2018-01-10 10:32:44

pomysł świetny. Może kiedyś...?

1
 Rafał Piotr Matysiak
Rafał Piotr Matysiak
2018-01-10 12:07:02

Hmmmm... warto zajrzeć. Filmik co prawda mi się nie odtwarza ale i tak brzmi zachęcajaco. Co Wy na to Michal Krawczak Andrzej Matysiak? Jakby wystarczyło czasu ...

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-01-10 13:02:48

Sami jesteśmy ciekawi jak to będzie wyglądało. Jeśli będziemy w pobliżu na pewno tam zajrzymy.

1
 Rafał Piotr Matysiak
Rafał Piotr Matysiak
2018-01-10 13:08:52

Mam nadzieję, że otworzą w terminie, bo lecimy 25.03 ;)

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2018-01-10 13:16:43

Cóż.... też mamy nadzieję na terminowe otwarcie :D

 Andrzej Matysiak
Andrzej Matysiak
2018-01-10 18:22:07

Jak nie koliduje z planem wycieczki to może warto zobaczyć.

 Michal Krawczak
Michal Krawczak
2018-01-10 15:15:00

Niedaleko z Kalamaki

 Rafał Piotr Matysiak
Rafał Piotr Matysiak
2018-01-10 17:17:33

W sumie po drodze, jadąc z północy.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155094212312551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera