Dynamiczny wzrost greckiej turystyki

Październik był kolejnym miesiącem, w którym odnotowany został silny trend wzrostu liczby pasażerów korzystających z greckich lotnisk. W stosunku do roku ubiegłego w miesiącu tym łączna liczba podróżnych korzystających z międzynarodowych lotów była większa o ponad 15 % w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Jest to niewątpliwy dowód na to, że sezon turystyczny w Grecji ulega wydłużeniu.

Dynamiczny wzrost greckiej turystyki

Coraz więcej osób decyduje się na to aby przesunąć swój wypoczynek na miesiące uznawane za tak zwany niski sezon. Trend ten widoczny był również w naszym czwartkowym newsie, w którym informowaliśmy, że drugim pod względem liczby odwiedzających najpopularniejszym miesiącem w wąwozie Samaria był wrzesień.

Warto zauważyć, że również na przestrzeni pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku odnotowany został wzrost liczby podróżnych. W okresie tym ilość osób korzystających z greckich portów lotniczych była większa o blisko 9% w stosunku do tego samego okresu w roku ubiegłym. Wzrost ten znalazł również odniesienie w przychodach, jakie zostały odnotowane w greckim sektorze turystycznym. Licząc od stycznia do października tego roku wpływy jakie osiągnęły przedsiębiorstwa związane z tą branżą były większe o ponad 10% w odniesieniu do analogicznych miesięcy w roku ubiegłym.

Na podstawie zebranych dotąd danych analitycy greckiego banku Alpha Bank przewidują, że do końca tego roku całkowita liczba turystów wypoczywających w Grecji wyniesie około 28,5 mln osób. Jest to zgodne z wcześniejszymi prognozami opracowanymi przez SETE. Wedle pracowników tego banku bardzo prawdopodobne jest również to, że w 2018 łączna liczba turystów sięgnie astronomicznej wartości 30 mln osób. Problematycznym staje się jednak odpowiedź na pytanie … i co dalej? Opracowanie Alpha Bank pozostawia je bez odpowiedzi sugerując jednak, że już teraz zbadania wymaga to czy obecne lepsze wyniki to jedynie sukces chwili wynikający z problemów turystyki w rejonie północnej Afryki, czy też długotrwały trend.

Dynamiczny wzrost greckiej turystyki

Polski turysta

Te statystyczne suche dane uwzględniają również turystów z Polski. Grecja na naszym rynku to jeden z najważniejszych kierunków wybieranych łącznie przez około 31% osób wypoczywających za granicą. Najprawdopodobniej do końca tego roku całkowita liczba naszych rodaków wyjeżdżających do Grecji sięgnie miliona osób. Oznacza to około 8% wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Tak dobry wynik to w dużej mierze zasługa 30 bezpośrednich połączeń lotniczych utrzymana przez większą część sezonu turystycznego. Wszystko wskazuje na to, że również w 2018 roku zachowane będą obecne wzrosty. W przyszłym roku w siatce połączeń lotniczych pojawią się dwie zupełnie nowe lokalizacje (Limnos i Chios), które będą debiutować w ofercie polskich touroperatorów. My ze swojej strony mamy tylko cichą nadzieję, że bogata oferta bezpośrednich lotów będzie możliwa do wykorzystania również przez turystów indywidualnych.

Gosia i Piotrek,  data_2017-12-10 20:01:04 2017-12-10 20:01:04
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Kierunekgrecja
Kierunekgrecja
2017-12-11 12:00:04

ja tam lece zwiększać statystyki w styczniu :D

1
 Elwira Joanna Lipińska
Elwira Joanna Lipińska
2017-12-11 14:21:05

Następnym razem polecimy do Chanii, bo lotnisko w Heraklionie zdecydowanie nie przypadło nam do gustu

2
 Magdalena Wygoda
Magdalena Wygoda
2017-12-11 15:02:25

lotnisko w Chanii zdecydowanie lepsze

1
 Kamila Rosiakowska
Kamila Rosiakowska
2017-12-11 16:12:23

Oba lotniska kiepskie ale fakt w Chanii troszkę lepiej

 Daria Wizner
Daria Wizner
2017-12-11 16:23:00

Ja również potwierdzam w Heraklionie straszny chaos , lotnisko zdecydowanie za małe jak na przyjmowanie takiej liczby turystów ...

1
 Adam Kalata
Adam Kalata
2017-12-11 19:14:55

W chanii baaardzo zimno klima chyba ustawiona na 15st.... brrrr

 Elwira Joanna Lipińska
Elwira Joanna Lipińska
2017-12-13 15:10:52

W Heraklionie wcale żadnej klimy nie poczulismy - sierpniowe popołudnie, na zewnątrz 40°, w hali przylotów chyba jeszcze więcej, tyle, że bez słońca... 2 godziny czekania na bagaż, bo mieliśmy 10 minut spóźnienia... zero organizacji, zero pomocy, zero empatii ... CHAOS

 Jagoda Laskowska
Jagoda Laskowska
2017-12-16 08:17:42

A Sitia? Coś wiecie? Bo czarter mamy do do Sitii...

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2017-12-16 09:15:33

Jagoda Laskowska Sitia to całkiem niedawno otwarte lotnisko. Nie ma aż takiego obciążenia więc wszystko powinno pójść sprawnie.

 Jagoda Laskowska
Jagoda Laskowska
2017-12-16 09:50:25

To dobrze. Bo najpierw pomyślałam że jakieś małe, stare i strach lądowac

 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2017-12-16 11:59:56

Duże to ono nie jest. Najczęściej wykorzystywane do lotów krajowych.

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10155026122332551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Czy wiadomo czy na rejs pomiędzy Kretą a Balos też będzie trzeba mieć test lub jakieś zaświadczenie? Bo zaczynam popadać w paranoję
gość PiotrWie: Zaszczepcie się a zaoszczędzicie 2/3 z tego.
18 maja nie jest piątkiem :)
Hej, lecę na Kretę w poniedziałek i faktycznie nie mogłam znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat otwarcia wąwozu, ale... Od 20.05 mozna wykupić wycieczki zorganizowane, więc zakładam, że wtedy Samaria otworzy się na turystów, tzn. mam taką ogromną nadzieję...
gość PiotrWie: Sezon się zaczyna. Od rana już trzeci samochód z dostawą do tawerny przy plaży
gość dodekanezowiec: 2 osoby dorosłe + 5,5 latek - ceny z Itaką - 340 x 3 + kwestia powrotu 3 x 99, aczkolwiek: - z kwarantanny po powrocie są zwolnione osoby wracające z przedszkolakiem,  - a wooj z wami, nie byde płocić, łobkupie sie, na kworontonnę se po powrocie pujde, do roboty tysz nie bynde musioł!   A na poważnie - liczę że od czerwca może antygen wprowadzą. 
gość PiotrWie: Bez przesady- Samaria jest mniej więcej tak niebezpieczna jak Droga Pod Reglami w Karkonoszach Szlak jest wyrównany, co kilkadziesiąt minut drogi są źródła wody, a w razie skręcenie nogi obsługa zawiezie delikwenta na koniu. Widziałam tam takich co szli w butach do wody i jakoś doszli. Jak dla kogoś Samaria jest bardzo niebezpieczna to niech lepiej nie opuszcza nadmorskiej promenady. (...)
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera