Kreta przewodnik

Najlepsza polska strona internetowa poświęcona greckiej wyspie Kreta oraz w niewielkim stopniu Grecji kontynentalnej. Znajdziesz tu przydatne informacje związane ze zwiedzaniem Krety wykraczające poza ofertę fakultatywnych wycieczek. Na stronie znajdziecie również opisy najciekawszych miejsc, które sami odwiedziliśmy zwiedzając tę największą grecką wyspę. Treści uzupełniają bieżące aktualności, fotografie oraz przepisy kuchni greckiej.
Booking.com

Fraport proponuje nowe godziny działania lotniska w Chanii

Na początku tego roku Fraport przejął kontrolę nad czternastoma regionalnymi portami lotniczymi znajdującymi się w Grecji. W ostatnim czasie w ramach zmian wdrażanych na tych lotniskach spółka zaproponowała "racjonalizację czasu pracy" części z nich. Pod dosłownym rozumieniem tego nieco enigmatycznego stwierdzenia, kryje się po prostu chęć ograniczenia czasu pracy tych lotnisk. Zaproponowane zmiany mają również dotyczyć lotniska w Chanii, które w chwili obecnej operuje w 24-godzinnym wymiarze.

Fraport

Na wstępie warto zaznaczyć, że projekt nowych godzin funkcjonowania regionalnych portów miałby obowiązywać jedynie w sezonie zimowym od 29 października do 24 marca. Wedle propozycji przedstawionej przez Fraport w okresie tym lotnisko w Chanii funkcjonowałoby w godzinach od 4:45 do 23.00. Zmiany te więc będą najprawdopodobniej nieodczuwalne dla większości turystów. Można spodziewać się również, że w sezonie letnim 2018 część lotów czarterowych ponownie będzie realizowana w godzinach późnonocnych (co raczej ciężko uznać za zaletę).

Zmiany te budzą pewien niepokój wśród lokalnej branży turystycznej. Wedle jej przedstawicieli ograniczenie godzin dostępności lotniska w Chanii może nieść za sobą zmniejszenie liczby międzynarodowych lotów. W szczególności ma się to tyczyć tanich linii lotniczych oraz połączeń realizowanych z krajów Europy środkowej i wschodniej. I chociaż argumentacja ta wydaje się całkiem słuszna i racjonalna to warto jednak zauważyć, że już w chwili obecnej nocne operacje stanowią tylko znikomą część wszystkich lotów obsługiwanych przez to lotnisko. Po zakończeniu sezonu wakacyjnego liczba tego typu połączeń będzie najprawdopodobniej jeszcze mniejsza.

Fraport - Chania

Właśnie choćby dlatego zdziwienia nie powinny budzić działania podejmowane przez Fraport, który z oczywistych względów dąży do ograniczenia kosztów funkcjonowania lotniska. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że nie ma sensu utrzymywania pełnej gotowości w sytuacji gdy w godzinach nocnych nie są wykonywane żadne operacje.

Piotrek,  data_2017-10-08 20:24:00 2017-10-08 20:24:00
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Adam Kalata
Adam Kalata
2017-10-08 19:11:49

Na lotnisku w Chanii klima chyba ustawiona na 10 st mega zimno, do poprawy!!!!!

1
 Artur Nowak
Artur Nowak
2017-10-08 19:26:29

Lostnisko w Chani w Niemieckich łapach. Nie wróży to nic dobrego. Nie dali rady bezkrwawo zdobyć Falasarny desantem w 1939 to teraz sobie odbbijaja

3
 Mirosław Kozłowski
Mirosław Kozłowski
2017-10-09 11:49:27

ale remont skończyli

 Bogusław Brycki
Bogusław Brycki
2017-10-08 20:51:43

Niemcy zaczęłi chyba od Maleme. Później, najkrócej ujmując, na skutek braku dobrych decyzji dowództwa - obrony lotniska i braku lączności - pozwolili niemcom zająć Kretę. Ale Falasarna? O niej chyba nie myśleli....

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154887390452551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Przemysław Witucki: Byłem kilkukrotnie. Kąpiel w ciepłym morzu, po godzinie 20-ej, kiedy na parkingu stoi tylko i wyłącznie twoje auto, należy do niezapomnianych, kreteńskuch wrażeń.
Gosia Kinga Agata: Vai jest
Mariola Dudzinska: Χρόνια Πολλά
Mariola Maj: Fajnie bylo ......
Agata Ab: Byliśmy w sierpniu ❤️
Agata Gruszczyk: My też przeszliśmy
Bogdan Ligęza: Wąwóz Samaria jest super, kto nie był, zapraszam na film ;) https://youtu.be/UVBXSJUXTNE
Parklot
CRETE Copyright © 2009-20 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera