Ryanair zmienia zasady obsługi bagaży podręcznych

Chociaż tegoroczny sezon lotów Ryanair na Kretę zakończy się już pod koniec października to warto wiedzieć, że od przyszłego sezonu szykują się spore zmiany związane z obsługą bagażu kabinowego w tych liniach lotniczych. Z nowymi regułami, które będą obowiązywać już od pierwszego listopada, powinniście się zapoznać, szczególnie jeśli macie po tym terminie zaplanowany jakiś inny lot realizowany przez Ryanair. Jedną z głównych przyczyn wprowadzenia nowych regulacji to chęć uniknięcia opóźnień powodowanych przez nadmiarową ilość bagaży kabinowych nie mieszczących się w schowkach.

Ryanair

Wraz z początkiem listopada, każdy pasażer podróżujący liniami Ryanair, który nie będzie posiadać wykupionej opcji priorytetu w ramach posiadanego biletu, będzie mógł wnieść na pokład samolotu tylko jedną sztukę małego bagażu podręcznego (o maksymalnych wymiarach  35cm x 20 cm x 20cm). W przypadku tych podróżnych drugi bagaż podręczny o wadze do 10kg (i maksymalnych wymiarach 55cm x 40cm x 20cm) zostanie odprawiony bezpłatnie do luku bagażowego. Podobnie jak teraz, odprawa takiego bagażu będzie możliwa na bramce wyjściowej (boarding gate). Osoby nie posiadające priorytetu wejścia, które nie zgodzą się na taką formę transportu bagażu podręcznego nie otrzymają zgody na wejście na pokład samolotu.

Jeśli jednak posiadacie wykupione pierwszeństwo wejścia na pokład, lub usługa ta zawarta jest w ramach waszego biletu (dotyczy to głównie osób z taryfami (Plus, Flexi Plus), to sposób wejścia na pokład samolotu nie ulega żadnej zmianie.

Ryanair

Warto zaznaczyć, że nowe regulacje poza większymi obostrzeniami odnośnie bagażu podręcznego wprowadzają też pewne pozytywne zmiany. Pierwszą z nich jest zwiększenie wagi podstawowego dodatkowo płatnego bagażu, która wzrośnie z 15kg do 20kg. Natomiast drugą pozytywną zmianą jest zmniejszenie opłaty za taki bagaż z kwoty 35€ do 25€.

Dla większości osób nowe regulacje nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Po prostu Wasza walizka kabinowa odbędzie podróż w luku bagażowym. Zmiany te mogą być jednak dotkliwe dla tych wszystkich osób, dla których będzie ważne jak najszybsze opuszczenie lotniska. W takich przypadkach, aby pominąć czas konieczny na odebranie bagażu z taśmy, będziecie zmuszeni do uiszczenia dodatkowej opłaty 5-6€ za pierwszeństwo wejścia na pokład.

Więcej informacji o tych zmianach znajdziecie bezpośrednio na stronie Ryanair:
http://corporate.ryanair.com/informacje/ryanair-chcac-ograniczyc-opoznienia-lotow-obniza-ceny-przewozu-bagazu/

Gosia i Piotrek,  data_2017-09-06 19:15:25 2017-09-06 19:15:25
Średnia: 5
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 5 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Monika Gorzkowska
Monika Gorzkowska
2017-09-06 17:36:59

Monika Tetzlaff czytaj

 Monika Tetzlaff
Monika Tetzlaff
2017-09-06 19:21:49

 Monika Tetzlaff
Monika Tetzlaff
2017-09-06 19:21:51

 Ron Sleijpen Mounty
Ron Sleijpen Mounty
2017-09-06 20:56:23

Wij vliegen altijd met ryanair..augustus was nog 1 koffer handbagage en 1 handtas in cabine.

 Agnieszka Buczkowska
Agnieszka Buczkowska
2017-09-06 21:43:50

Katarzyna Pałka

 Sylwia Kalinowska
Sylwia Kalinowska
2017-09-07 06:44:55

Anna, przeczytaj, może Wam się przyda :)

 Zofia Mądrowska
Zofia Mądrowska
2017-09-08 14:55:01

 Zofia Mądrowska
Zofia Mądrowska
2017-09-08 14:55:03

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154816495997551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość PiotrWie: Zaszczepcie się a zaoszczędzicie 2/3 z tego.
18 maja nie jest piątkiem :)
Hej, lecę na Kretę w poniedziałek i faktycznie nie mogłam znaleźć żadnych konkretnych informacji na temat otwarcia wąwozu, ale... Od 20.05 mozna wykupić wycieczki zorganizowane, więc zakładam, że wtedy Samaria otworzy się na turystów, tzn. mam taką ogromną nadzieję...
gość PiotrWie: Sezon się zaczyna. Od rana już trzeci samochód z dostawą do tawerny przy plaży
gość dodekanezowiec: 2 osoby dorosłe + 5,5 latek - ceny z Itaką - 340 x 3 + kwestia powrotu 3 x 99, aczkolwiek: - z kwarantanny po powrocie są zwolnione osoby wracające z przedszkolakiem,  - a wooj z wami, nie byde płocić, łobkupie sie, na kworontonnę se po powrocie pujde, do roboty tysz nie bynde musioł!   A na poważnie - liczę że od czerwca może antygen wprowadzą. 
gość PiotrWie: Bez przesady- Samaria jest mniej więcej tak niebezpieczna jak Droga Pod Reglami w Karkonoszach Szlak jest wyrównany, co kilkadziesiąt minut drogi są źródła wody, a w razie skręcenie nogi obsługa zawiezie delikwenta na koniu. Widziałam tam takich co szli w butach do wody i jakoś doszli. Jak dla kogoś Samaria jest bardzo niebezpieczna to niech lepiej nie opuszcza nadmorskiej promenady. (...)
gość PiotrWie: My dzisiaj byliśmy na okrężnej trasie przez wąwozy Kato Poros i Moundros. Pierwszy bardzo ładny ale bardzo niejasny szlak - spore odcinki szliśmy po prostu strumieniem. Było dość trudno, ale przeszliśmy. Drugi dużo łatwiejszy - ale też ciekawy, przez całą drogę wzdłuż strumienia rosną platany. 11 km zajęło nam 6 godzin.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-21 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera