Booking.com

Jakość wody i opodatkowania na greckich plażach

O tym, że jakość wody na większości greckich plaż jest bardzo wysoka, chyba nie trzeba przekonywać nikogo. Kolejnym potwierdzeniem tego jest najnowszy raport na temat jakości wody na europejskich kąpieliskach, który został przygotowany przez Agencję Ochrony Środowiska (EEA - European Environment Agency). W przypadku Grecji aż 97% monitorowanych miejsc spełniało najwyższe normy czystości wody. Jest to wynik znacznie przekraczający europejską średnią, która w tym roku kształtuje się na poziomie 85%.

Plaża Skinaria

Łączenie w ramach tego projektu monitorowaniem objętych jest ponad 21 tysięcy plaż oraz kąpielisk śródlądowych znajdujących się na przestrzeni całej Europy. Warto zauważyć, że od blisko 40 lat utrzymany jest stały trend ciągłej poprawy jakości wody. Pewne niezadowolenie może jednak budzić jakość wody na kąpieliskach znajdujących się w naszym regionie. Tak zwane nowe państwa członkowskie, w tym również i Polska, mają zdecydowanie najmniejszy wskaźnik miejsc, dla których jakość wody określana jest jako doskonała. W przypadku naszej części bałtyckiego wybrzeża tylko 60% plaż może poszczycić się najwyższym wskaźnikiem.

[moveStd=K3mMNj4yO80]

Greckie plaże pod szczególnym nadzorem

Ubiegłoroczne kontrole firm działających w greckiej branży turystycznej oraz gastronomicznej pokazały, że wciąż relatywnie wiele spośród nich unika opodatkowania lub też stara się je omijać. Z tego względu w czasie tegorocznego sezonu będą one podlegać wnikliwym kontrolom. W szczególności dotyczyć to będzie drobnych podmiotów gospodarczych działających bezpośrednio na oraz przy plażach.

Tamtejszy fiskus zapowiedział, że intensywne kontrole będą prowadzone każdego dnia tygodnia oraz o każdej porze – zarówno w dzień jak i w nocy. Do prowadzenia tych działań skierowani zostali dodatkowi kontrolerzy. Ich liczba będzie zwiększona szczególnie w tych rejonach Grecji, gdzie w latach ubiegłych wykryto najwięcej naruszeń. Zwiększony zakres kontroli ma potrwać aż do końca września.

Chociaż płacenie podatków nie jest przyjemne dla nikogo to warto jednak pamiętać, że takie operacje dodatkowych kontroli  to nie tylko zwiększenie wpływów do greckiego budżetu, ale również wyrównanie szans działalności gospodarczej. Firmy unikające opodatkowania stanowią nieuczciwą konkurencję dla podmiotów działających w sposób całkowicie legalny i zgodny z przepisami.

Gosia i Piotrek,  data_2017-05-26 19:32:04 2017-05-26 19:32:04
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera