Rekordowe ceny paliwa na Krecie

Fuel cost - koszt paliwa
W grudniu 2010 roku pisałem na crete.pl o tym, że również Grecy borykają się z wysokimi cenami paliw. Pod koniec ubiegłego roku cena jednego litra najpopularniejszej benzyny Eurosuper 95 oscylowała w okolicy 1,57 €, co już wtedy było określane mianem drożyzny. Z perspektywy kilku miesięcy, jakie upłynęły od tamtego newsa trzeba niestety stwierdzić, że tamte ceny jeszcze nie były szczytem wysokości opłat za paliwo a wieszczone obniżki nigdy nie nadeszły. Obecna średnia cena benzyny bezołowiowej w Grecji to rekordowa, nigdy nie notowana stawka 1,72 € za litr. Na Krecie koszty paliwa są jeszcze wyższe. Średnia cena litra benzyny zbliża się do granicy 1,80 € dla prefektur Chania, Heraklion (1,78 €/l), Rethymnon (1,74 €/l), a w przypadku nomosu Lasithi nawet nieznacznie ją przekracza.


Ceny są tak wysokie, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozważa ustalenie odgórnych pułapów cen paliw. Jest to ostateczny środek zaradczy, który ma być użyty w przypadku, gdy wzrost cen zostanie uznany za bezzasadny. Wiceminister Dinos Rovalis powiedział, że w chwili obecnej nie ma przesłanek uzasadniających nakładanie limitów na maksymalne ceny sprzedaży detalicznej paliw, ale równocześnie zapowiedział, że w dalszym ciągu będą przeprowadzane kontrole sprawdzające zasadność ewentualnych przyszłych podwyżek. No cóż wychodzi na to, że trzeba się przyzwyczajać do bardzo wysokich cen paliwa i dokonać korekty ewentualnych wakacyjnych środków przeznaczonych na eksploatację samochodu w Grecji i na Krecie.

Piotrek,  data_2011-05-04 22:08:56 2011-05-04 22:08:56
Średnia: 3.67
Liczba ocen: 3
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 3.67 na 5 (0) liczba ocen 3
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Bzdura
Pod tym wzgledem Lefkada jest całkiem inna wyspa tutaj tawerny pełne turystów od śniadania do nocnych biesiad ale to pewnie dlatego ze tutaj nie mamy hoteli na All inclusice
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera