Wyróżnienie EMYA dla Muzeum Archeologicznego w Heraklionie

W zeszłym tygodniu w Zagrzebiu odbyła się ceremonia przyznania Nagrody Europejskiego Muzeum Roku (European Museum of the Year Award - EMYA). Warto odnotować, że wśród nagrodzonych obiektów znalazło się Muzeum Archeologiczne w Heraklionie, które otrzymało specjalne wyróżnienie. Przyznana nagroda jest swoistym potwierdzeniem tego, że muzeum to po remoncie dołączyło do europejskiej czołówki tego typu obiektów. Sędziowie przyznający nagrodę EMYA podkreślali, że jednym z największych atutów muzeum w Heraklionie jest nowoczesny sposób prezentacji rozległej historii Krety w tym w szczególności wzrost oraz upadek cywilizacji minojskiej. Zwrócili oni również uwagę na to, że obiekt ten ma niebagatelne znaczenie zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla turystów przylatujących na Kretę.

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie

W tegorocznej edycji Nagrody Europejskiego Muzeum Roku nie zabrakło również polskiego akcentu. Wśród wyróżnionych obiektów znalazło się Muzeum Śląskie w Katowicach, które nagrodzone zostało za duże zaangażowanie w przekazywaniu dramatycznej historii regionu oraz jego rdzennych mieszkańców. Pełną listę nagrodzonych obiektów znajdziecie bezpośrednio na stronie EMYA, która dostępna jest pod poniższym adresem: http://www.europeanmuseumforum.info/

Nagroda Europejskiego Muzeum Roku po raz pierwszy została przyznana w 1977 r. Wyróżnienie to zostało założone pod auspicjami Rady Europy. Jego głównym celem było przełamanie stereotypowego patrzenia na muzea jako kolekcje zbiorów. Wyróżnienie to ma być zachętą do bardziej innowacyjnego sposobu przekazywania wiedzy społeczeństwu. Warto odnotować, że jednym z pierwszych obiektów, które zdobyły tę nagrodę było greckie Muzeum Sztuki Ludowej znajdujące się w miejscowości Nauplion.

Muzeum Archeologiczne w Heraklionie

Gosia i Piotrek,  data_2017-05-09 19:15:11 2017-05-09 19:15:11
Średnia: 4
Liczba ocen: 1
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
Kreta informacje 4 na 5 (0) liczba ocen 1
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

 Ania Inglot
Ania Inglot
2017-05-09 17:26:24

Bylam zaledwie tydzien temu. Dysk z Fajstos widzialam :)))

1
 CRETE - Kreta
CRETE - Kreta
2017-05-09 17:32:30

Dysk z Fajstos to bardzo ciekawe i za razem kontrowersyjne znalezisko. Jeśli masz chwilkę czasu to możesz się zapoznać z naszym artykułem na temat tego artefaktu:
http://www.crete.pl/znaleziska-archeologiczne/dysk-z-fajstos.html

 Rafał Walewski
Rafał Walewski
2017-05-09 17:52:46

Byłem super

1

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154503349737551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

Fajny filmik,ale się rozmarzyłam
super film
po prostu.......:( zanik mózgu ...
gość PiotrWie: Jak we wschodniej to trochę zależy gdzie będziesz - jak w okolicy Agios Nikolaos to wąwóz Kritsa, koło Irapetry jest wąwóz Pefki czy Moni Kapsa, ew. trudniejszy Sarakiniko , jak całkiem na wschodzie to Zakres czy Xerocampos.
To nie jest nietrudny wąwóz. Przeszłam ich tu kilka i ten był całkiem wymagający, w dwie strony można się zmęczyć. Dodatkowo słońca i brak wody do uzupełnienia. Respekt przed dziką Kretą!
Nieodpowiedzialni ...Wczoraj widzialam film z trekkingu na YT. Na szczęście skończyło się na obiciach,potłuczeniach,wymęczeniu..gość zyje .. Poszedł sam na szlak Agia Roumeli - Sougia ..Przeszedł część...Bezzapasu wody,prowiantu,map,przygotowania,informacji w hotelu...Skrajna nieodpowiedzialność...Potem znajdują kości takich na szlaku...
kali orexi
Parklot
CRETE Copyright © 2009-22 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera