Port w Makrygialos niedostępny dla rybaków

Chociaż większość turystów kojarzy Makrygialos jako typową miejscowość wypoczynkową, to jednak dla miejscowych Kreteńczyków jest to również stosunkowo ważny port rybacki. Niestety od wielu lat basen oraz wyjście do morza jest systematycznie zamulany przez piasek nanoszony przez tamtejsze prądy morskie. Już w ubiegłym roku jednostki mające większe zanurzenie nie mogły korzystać z tamtejszej infrastruktury. Doprowadziło to do sytuacji, że statek wycieczkowy płynący na wyspę Koufonisi musiał przyjmować turystów cumując do południowego falochronu.

Port w MakrygialosWyjście portu w Makrygialos, źródło zdjęcia www.neakriti.gr

Niestety po tegorocznej zimie, za sprawą silnych północnych wiatrów, sytuacja uległa dalszemu pogorszeniu. Obecnie basen portowy jest tak bardzo zamulony, że na znacznej jego części głębokość wody nie przekracza metra a w wielu miejscach woda sięga mniej więcej do kolan. W tej chwili nawet relatywnie nieduże rybackie łodzie o długości zaledwie 7,5 m mają problemy z wypłynięciem. Wielu rybaków jest pozbawionych możliwości zarabiania pieniędzy. Ich rozgoryczenie jest tym większe, że część z nich w ostatnich latach inwestowało w swoje łodzie znaczne sumy pieniędzy.

Dla rybaków niezrozumiałe jest również to, że chociaż bez przerwy uiszczają oni opłaty związane z korzystaniem z portu, lokalne władze nie potrafią znaleźć trwałego rozwiązania problemu. Każde dotychczas podejmowane działanie miało charakter tymczasowego rozwiązania. Pocieszające jest to, że władze zarządzające tym portem zapowiadają pogłębienie basenu. W przyszłości mają być również przeprowadzone dodatkowe prace mające na celu zmianę wejścia do portu i tym samym ograniczenie tego problemu.

Makrygialos - port

Gosia i Piotrek,  data_2017-03-06 19:36:33 2017-03-06 19:36:33
Średnia: NAN
Liczba ocen: 0
  • 0.5
  • 1.0
  • 1.5
  • 2.0
  • 2.5
  • 3.0
  • 3.5
  • 4.0
  • 4.5
  • 5.0
 
 
Oceniłeś na:
 
zobacz pozostałe aktualności z tego miesiąca »
Wszystkie treści i zdjęcia występujące w serwisie są naszą własnością.
Wykorzystanie ich w dowolnej formie wymaga pisemnej zgody autorów.

Komentarze

Wypełnij poniższy formularz aby dodać komentarz

lub kliknij w poniższy link aby skorzystać z możliwosci komentowania przez facebooka:
https://www.facebook.com/crete.poland/posts/10154334856692551

Nazwa użytkownika:

Adres e-mail:

Tytuł:

Treść:

Przepisz kod z obrazka:
Kod obrazka

Wpisanie prawidowego kodu oznacza zgodę na przetwarzanie danych w celu wyświetlania komentarza.
Kontakt Administratorem Danych Osobowych zgromadzonych na stronie możliwy jest pod adresem mailowym [email protected]

Zapisz komentarz
Zapisz komentarz
Booking.com

Polecamy:

Oliwa i kosmetyki organiczne Olivaloe


Parklot

Najnowsze komentarze:

gość Marek: No i rzeczywiście, prognozy się sprawdziły. Wczoraj pogoda fatalna na całej Krecie ale za to dziś, już ponownie przepiękna pogoda i cudownie świeci słoneczko. Pozdrowienia z Jerapetry
Jestem od niedzieli na Thasos, pogoda słoneczna, temperatury 22-26 stopni. Sprawdzając prognozy przed wylotem, byłam przerażona, ale na szczęście jest zupełnie odwrotnie
A kwiecień był super
Już jest czerwiec :o o matulu. Turcja też zimna w tym roku
gość PiotrWie: My byliśmy od 7 do 31 maja na Cykladach, było rzeczywiście zimniej niż zwykle ( od 2012 roku jeździmy corocznie w maju do Grecji) ale myślę że pomimo tego że kol. w Sztokholmie miał kilka stopni więcej w dzień niż w Grecji to w nocy miał ich zdecydowanie mniej więc w sumie było zimniej.
gość Waldek: W tej chwili dostępny jest tylko parking płatny. Dalszy wjazd bliżej plaży i parkowanie pod drzewami jest niemożliwe bo zagrodzili drogę. Koszt parkingu to 5E za cały dzień.Parkng najbliżej wejście jest naprzeciwko resortu Elafonisi.
Parklot
CRETE Copyright © 2009-23 Linki | Kontakt | Polityka prywatności | Kontakt | Newsletter
ukryj
Zapisz się do
Newslettera